Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Ideapad 700 - Problem z instalacją Windows 7

aj123 17 Sie 2017 08:58 378 15
  • #1 17 Sie 2017 08:58
    aj123
    Poziom 25  

Witajcie.
    Zakupiłem kilka dni temu laptopa Lenovo Ideapad 700. Nie posiada on napędu DVD a więc zgrałem obraz ISO na pendrive'a i ustawiłem w biosie botowanie z USB (dodatkowo ustawione "Legacy Support" oraz "Legacy first"). Problem jaki się pojawia to komunikat o braku sterowników CD/DVD i w zasadzie nic nie mogę z tym zrobić. Czytałem, że to przez te procesory z architekturą SkyLake i jakiś kontroler USB, próbowałem też dogrywać do obrazu ISO sterowniki USB programem od Intela, ale ten programik się wiesza i nic to nie daje.

Jest jakiś sposób żeby coś z tym zrobić?

• #3 17 Sie 2017 09:42
    aj123
    Poziom 25  

Pisałem, że próbowałem tego patchera od Intela i się wiesza pod koniec, a sam obraz działa tak jak wcześniej.

Dodam jeszcze, że jest to odmiana Ideapad 700-15ISK

• #4 17 Sie 2017 10:57
    2920901
    Usunięty  
  • #5 17 Sie 2017 12:12
    aj123
    Poziom 25  

Laptop normalnie bootuje z pendrive'a, tworzyłem go Rufusem więc powinno być okej.

Problem pojawia się w menu wyboru dysków, właśnie nie widać żadnych dysków, a jedynie ten błąd o braku sterowników CD/DVD.

• #7 17 Sie 2017 13:47
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

aj123 napisał:
    próbowałem tego patchera od Intela i się wiesza pod koniec, a sam obraz działa tak jak wcześniej.

Spróbuj tym narzędziem, z narzędziem Intela miałem podobny problem, narzędzie od Asusa sobie poradziło (chociaż testowałem na desktopowej płycie, nie wiem, jak ten patch zadziała na laptopie).

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/ASUS_EZInstaller_V10306.zip

Przy okazji narzędzie to, jeśli dobrze pamiętam, samo zajmowało się utworzeniem bootowalnego USB.

• #8 17 Sie 2017 13:58
    2920901
    Usunięty  
  • #9 17 Sie 2017 16:13
    aj123
    Poziom 25  

Dzieki, sprawdze jak wróce z pracy.
    Swoją drogą, Lenovo nie wydało takiej aplikacji do swoich laptopów?

• #10 17 Sie 2017 16:16
    dt1

Nie, nie mieli powodu - wszystkie laptopy obecnych generacji działają z nowymi systemami, dla siódemki już nie potrzebują wsparcia.

• #11 17 Sie 2017 20:41
    aj123
    Poziom 25  

7 to nie XP, nadal modna. Zwłaszcza, że większość ludzi nie przrpada za tym kwadratowym Win10.

• #12 17 Sie 2017 20:48
    dt1

Wiem, również korzystam z Win7 i mi z nim dobrze, co nie zmienia faktu że siódemka jest już dość starym systemem, a premiera tych laptopów była dwa systemy później. Tak więc producent ma w poważaniu dziesięcioletni system - i szczerze, ciężko mu mieć to za złe.

Chcesz mieć starszy system - nikt nie broni, niestety wsparcia oficjalnego nie ma i trzeba kombinować na własną rękę ;)

• #14 18 Sie 2017 12:06
    aj123
    Poziom 25  

dt1 napisał:
    aj123 napisał:
    próbowałem tego patchera od Intela i się wiesza pod koniec, a sam obraz działa tak jak wcześniej.

Spróbuj tym narzędziem, z narzędziem Intela miałem podobny problem, narzędzie od Asusa sobie poradziło (chociaż testowałem na desktopowej płycie, nie wiem, jak ten patch zadziała na laptopie).

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/misc/utils/ASUS_EZInstaller_V10306.zip

Przy okazji narzędzie to, jeśli dobrze pamiętam, samo zajmowało się utworzeniem bootowalnego USB.

Kolejny problem.
    Próbując wcześniej tym intallerem od Intela narobiłem sobie jakiegoś syfu i nie wiem jak sie tego pozbyć. Instalator ASUSa wyrzuca błąd w stylu "Wim image mounted", na dysku C mam folder WimMount i nie da sie tego usunąć (brak uprawnień od TrustedInstaller czy coś takiego).

• #16 18 Sie 2017 16:06
    aj123
    Poziom 25  

Udało się, po 3 dniach.
    Ostatecznie tą aplikacją Asusa udało się utworzyć bootowalnego pendrive'a i wszystko działa jak należy. Dziękuję, temat rozwiązany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME