Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aktualizacja Firmware w rejestratorze BCS-3104

22 Sie 2017 00:05 2418 6
  • Poziom 10  
    Witam

Mam problem z aktualizacją Firmware w rejestratorze BCS-3104

pisałem do firmy BCS i wysłali mi oprogramowanie do aktualizacji, które nie da się zaktualizować (wyskakuje informacja Błąd systemu w panelu zarządzania)

czy zna ktoś inny sposób aktualizacji firmware w tym urządzeniu?
    może być nałożona blokada na w/w aktualizacje?

próbowałem na kilku firmware i cały czas to samo

General_DVRxx04LE-AX(DVR310XE)_Eng_N_V2.608.0000.1.R.20120215
    General_DVRxx04LE-AX(DVR310XE)_Eng_P_PUSH_V2.608.0000.0.R.20120309
    General_DVRxx04LE-AX(DVR310XE)_Eng_P_V2.608.0000.1.R.20120215
  • specjalista-kamery przemysłowe
    elbuero napisał:
    czy zna ktoś inny sposób aktualizacji firmware w tym urządzeniu
    Proponuję najpierw opisać wykonywany przez siebie sposób aktualizacji firmware.
  • Poziom 10  
    metoda aktualizacji z poziomu myszka, monitor, rejestrator, pendrive z firmware wpięty w rejestrator (graficzny panel sterowania od strony rejestratora)
  • Poziom 25  
    treborsz napisał:
    elbuero napisał:
    czy zna ktoś inny sposób aktualizacji firmware w tym urządzeniu
    Proponuję najpierw opisać wykonywany przez siebie sposób aktualizacji firmware.

Kolega Tobie napisał byś podał w jaki sposób aktualizujesz (a nie tak jak odpowiedziałeś).
    elbuero napisał:
    metoda aktualizacji z poziomu myszka, monitor, rejestrator, pendrive z firmware wpięty w rejestrator (graficzny panel sterowania od strony rejestratora)

Jak nazwałeś plik aktualizacji po wypakowaniu itd. ponieważ część rejestratorów BCS musi mieć odpowiednią nazwę firmware (a nie jest to nazwa z pliku, który rozpakowujesz).
  • Poziom 10  
    odpowiedziałem prawidłowo

p.s. pliki powinny być o rozszerzeniu update.bin

posiadam dwa pliki od strony serwisu BCS polska, jeden większy i jeden mniejszy

ten większy ma nazwe z powyższych firmware (posiadam 4 wersje firmware), zaś drugi końcowy mniejszy update.bin

instrukcja aktualizacji jest taka:

1. najpierw wgrywamy większy plik zmieniając jego nazwę na update.bin
    2. po aktualizacji wgrywamy plik mniejszy o nazwie update.bin

problem polega na tym: że nie chce wgrywać tego większego, zaś mniejszy przechodzi normalnie... ten mniejszy to aktualizator na grafikę BCS
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Przed przystąpieniem do zmiany oprogramowania producent zaleca zrestartować (uruchomić ponownie) rejestrator.

Proponuję spróbować drugiej metody aktualizacji - przez sieć komputerową.
  • Poziom 10  
    rejestrator był restartowany, z poziomu pendrive nie chce działac aktualizacja, ze strony programu internetowego tez nie chce przepuszczac aktualizacji...

wiec co zostaje? Telnet? programator? hard reset?

podejrzewam iż firmware został uszkodzony (wirus, hacker)

przy instalacji skryptu (metoda zalogowania się do admin panelu po przez przeglądarkę IE - IE tylko obsługuje ten skrypt) antywirus krzyczy o Backdoor.Graybird