Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG 42LD420 + LG BH6430 - HDMI brak obrazu

sieradz628 23 Sie 2017 20:58 654 10
  • #1 23 Sie 2017 20:58
    sieradz628
    Poziom 8  

Dobry wieczór.

Borykam się z problemem podłączenia kina domowego LG BH6430 do telewizora LG 42LD420.
    Mianowicie:
    1. Laptopo poprzez HDMI do TV a z TV kablem optyczniym do kina i ustawiona opcja OPTICAL - działa super
    2. Kino domowe poprzez HDMI do TV z opcja HOME. No i tutaj kapa - nie ma obrazu.

TV wykrywa urządzenie i mogę w input wybrać odpowienie źródło. Nie pomaga zmiana kabla HDMI, zamiana wejscia. Wyczytałem że może pomoc reset ponieważ ustawiona jest niezgodna rozdzielczość. No i tutaj pojawiają się schody.

Dodatkowo zobaczyłem że w momęcie kiedy oba urządzenia są włączone i podłączone to wyłączam kino domowe. TV nadal pozostaje na źrudle HDMI z kina domowego. Włączam kino domowe to na 1 sek. zamiast napisu "brak sygnału" pojawia się komunikat "nieznany format". Po podłączeniu kina domowego do monitora od komputera, sprzęt jest wykrywany ale monitor miga zmiennie na zielono i czarno.

1. Czy jest możliwy reset kombinacją guzików(nie moge takowej znaleźć)? Ponieważ nie mam obrazu i zawiele nie mogę zrobić w GUI.
    2. Niestety nie mam możliwości podłącznienia do innego TV i resetu na nim
    3. Może to być inna przyczyna?
    4. Możliwe że kino jest uszkodzonie, więc kaplica i zestaw idzie na śmietnik?

Dziękuję i pozdrawiam.

0 10
  • #2 24 Sie 2017 05:31
    Polon_us
    Poziom 40  

Proszę spróbować:
    - otworzyć szufladę napędu BR kina
    - mając tę szufladę wysuniętą przytrzymać przycisk STOP na minimum 5 sek.

Po tej sekwencji rozdzielczość wyjściowa ustawiana jest na 576p.
    Telewizor powinien ją zaakceptować.

Proszę donieść, czy to przyniosło jakiś efekt.

0
  • #3 24 Sie 2017 12:36
    sieradz628
    Poziom 8  

Niestety wysunąłem tackę, przytrzymałem na BH przycisk stop na 5sek. Pojawił się zabawny napis STOP na BH ale nic to nie zmieniło. Nadal TV pokazuje brak sygnału :-(

0
  • #4 24 Sie 2017 13:12
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm,

Może :

- powtórzyć procedurę ale z przyciskiem STOP na pilocie - tak na wszelki wypadek
    - zrobić test z płytą DVD czy BR
    - sprawdzić inny kabel HDMI
    - odłączyć kino od sieci zasilającej na kilkanaście minut
    - sprawdzić w TV ustawienia wejścia HDMI gdzie podłączone jest kino - należy pamiętać, ze każde wejście HDMI jest ustawiane indywidualnie.

0
  • #5 24 Sie 2017 13:24
    sieradz628
    Poziom 8  

Urządzenie kupione poprzez olx. Sprzedawca twierdzi że kino jest sprawne. Dopiero jutro będę miał do niego pilot, zapomniałem go zabrać. Kiedy wkładam płytę to się odtwarza i gra. Problem polega wyłącznie na tym iż nie mam obrazu więc myślę że jest poza skalą TV. Sprzedawca używał go na TV 4K.

Zmiana kabla nie pomaga, zmiana wejścia nie pomaga. Na wszystkich kablach i wejściach działa poprawnie obraz z laptopa.

Wątpię też że mój TV, trochę leciwy ma indywidualne ustawienia wejścia HDMI. Dokopałem się wyłącznie opcji skalowania i dynamiki obrazu. Mianowicie 16:9, 4:3, oryginalny..., Kino, sport, gra...,

0
  • #6 24 Sie 2017 14:07
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sieradz628 napisał:
    Urządzenie kupione poprzez olx. Sprzedawca twierdzi że kino jest sprawne.

W moim odczuciu uwalony port HDMI w tym kinie i dlatego trafiło do sprzedaży.
    To jest najzwyklejsze podłączenie jednego sprzętu do drugiego i winno działać "od strzała" - to nie lot na Marsa by wymagało takich kombinacji.
    A, że sprzedawca twierdzi, że było sprawne - papier i strona www wszystko przyjmie...

Starać mu się to oddać, lub zgłosić mu reklamację i żądać DOWODU, że U NIEGO jest sprawne.

0
  • #7 24 Sie 2017 14:28
    sieradz628
    Poziom 8  

Właśnie sprzedawca wydaje się bardzo uczciwy. Powiedział że mogę sprawdzić i mam gwarancję na 2dni, teraz jesteśmy w kontakcie że po weekendzie pojadę do Niego i zobaczymy u Niego. Więc ja mu ufam :-)

0
  • #8 24 Sie 2017 14:51
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

sieradz628 napisał:
    Powiedział że mogę sprawdzić i mam gwarancję na 2dni, teraz jesteśmy w kontakcie że po weekendzie pojadę do Niego i zobaczymy u Niego. Więc ja mu ufam

To zabierz też TWÓJ tv do niego, by zobaczył, że nie działa (a może też coś wymyślicie na miejscu).

0
  • #9 24 Sie 2017 21:56
    sieradz628
    Poziom 8  

Polon_us napisał:
    Proszę spróbować:
    - otworzyć szufladę napędu BR kina
    - mając tę szufladę wysuniętą przytrzymać przycisk STOP na minimum 5 sek.

Po tej sekwencji rozdzielczość wyjściowa ustawiana jest na 576p.
    Telewizor powinien ją zaakceptować.

Proszę donieść, czy to przyniosło jakiś efekt.

Ciekawość wygrała :)
    Proszę bądź tak miły i powiedz - gdzie znalazłeś tą sekwencję?
    Sam bezowocnie szukałem i to parę godzin resetu BH bez GUI.

0
  • #10 25 Sie 2017 03:49
    Polon_us
    Poziom 40  

sieradz628 napisał:
    Sam bezowocnie szukałem i to parę godzin resetu BH bez GUI.

Widzę tu pewne nieporozumienie - ta sekwencja nie resetuje kina.
    Jedynym jej zadaniem jest wymuszenie ustawienia wyjściowej rozdzielczości video na standard 576p.

Można to znaleźć na stronie 16 instrukcji, którą załączam poniżej.

P.S. Tak swoją drogą, te kino nie ma żadnych specjalnych parametrów np. super rozdzielczość, których telewizor by nie ogarnął.
    Jestem ciekaw, co przyniesie wizyta u sprzedawcy.

0
  • #11 28 Sie 2017 12:43
    sieradz628
    Poziom 8  

Dziś jadę do sprzedawcy podłączyć u Niego.
    Swoja droga ciekawe czy jest to rodzaj mechanicznego uszkodzenie czy wina jakiejś aktualizacji bądź też błędu oprogramowania...

EDIT:
    Byłem u sprzedającego, u Niego dzieje się dokładnie to samo, brak obrazu. Jak mówiłem - bardzo uczciwy człowiek, pieniądze oddał. Ponoc kino u Niego działało. Przyszedł czas na remont, poczym zrobiono zdjęcia i wystawiono kino. Od tego czasu nie było już sprawdzane dopiero ja je u siebie włączyłem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo