Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bosch SMI40D45EU/01 - Uszkodzony moduł - identyfikacja elementów

24 Aug 2017 12:47 2811 3
  • Level 9  
    Witam ponownie 😊
    Ostatnio uszkodzeniu uległa moja zmywarka Bosch SMI40D45EU/01. Po rozebraniu modułów widać uszkodzone elementy jednak nie potrafię ich zidentyfikować. Jedyne co widać to napis W (poziomo) i 35 (pionowo) na obu elementach. Jako, że w środku jest dziura brakuje mi reszty symbolu.

Niestety uszkodzeniu również uległ drugi (zamontowany z dołu) moduł. Posiadam z starej zmywarki o takich samych oznaczeniach (na module) drugi. Jednak podejrzewam, że model był zupełnie inny, a numer 9000 727 477, EPG60614 nie określa jaki jest program załadowany na module. Myślałem czy tylko przelutowanie pamięci dało by zadawalający efekt oraz czy wskazany element jest naprawdę pamięcią. Liczę na waszą pomoc! 😊
    Bosch SMI40D45EU/01 - Uszkodzony moduł - identyfikacja elementówzd1.jpg Download (4.23 MB) Bosch SMI40D45EU/01 - Uszkodzony moduł - identyfikacja elementówzd2.jpg Download (3.88 MB)
  • Moderator
    Patryk92q wrote:
    Myślałem czy tylko przelutowanie pamięci dało by zadawalający efekt oraz czy wskazany element jest naprawdę pamięcią.
    Układ scalony OP-221 nie jest pamięcią tylko :arrow: Link, a miejsce poniżej procesora tak można domniemać po układzie ścieżek. Widzę, że sam procesor już też chyba ruszałeś, oraz w lewym górnym rogu płyty PCB (jakieś manewry) :D
    Bosch SMI40D45EU/01 - Uszkodzony moduł - identyfikacja elementów
  • Level 9  
    Na początku dziękuje za zainteresowanie tematem :)
    W lewym górnym rogu wpięta jest kostka kabli łącząca oba moduły. Jeden z kabli złamał się w połowie i zwarł nieszczęśliwie z obudową. Wypaliło mi i podniosło kilka ścieżek, ogólnie wygląda nieciekawie. Po połączeniu wszystkiego, słychać tylko tykanie przekaźnika. Procesora nie ruszałem. Skoro w miejsce pamięci jest wolne miejsce mam rozumieć, że jedna szansa aby na drugim module uzyskać te same programy jest przylutowanie samego procesora?
  • Level 39  
    Uszkodzone elementy to tranzystory cyfrowe PNP 4K7/10K.