Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tp link WR841n- Open wrt - Nie odpowiada na pingi

24 Sie 2017 14:02 762 4
  • Poziom 2  
    Witam, chciałem wgrać Open Wrt na tp linka wr841n, problem w tym , ze gdy juz go wgrałem spostrzegłem, ze modem ma 4mb pamieci co niestarczy na wgranie luci, wiec postanwoilem przywrocic orginalny firmware od tp linka po czym router przestal dzialac.

Caly czas sie restartuje i nie ma z nim kontaktu. Podczas pingowania jego wczesniejszych adresow nie ma zadnej odpowiedzi.
    Czy mozna go jeszcze jakos uratowac ?

Uzyłem 2 komend
    wget static.tp-link.com/res/down/soft/TL-WR841N_V11_151008_PL.zip
    mtd -r write /tmp/original_firmware.ZIP firmware

Po tym momencie router sie zrestartował i przestał działac
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    dawidjjj napisał:
    Caly czas sie restartuje i nie ma z nim kontaktu.....
    ......Po tym momencie router sie zrestartował i przestał działac

To obecnie nie działa ? W jakim sensie nie działa, żadna kontrolka się nie świeci, czy się restartuje ? czy jak ?

Jeżeli Router "działa" tzn. świeci się kontrolka od power, ale po podpięciu nie przydziela adresu, pokazuje błąd połączenia, to trzeba wgrać oprogramowanie przez FTP, jeżeli nie ma żadnej reakcji na podłączenie LAN, należy próbować postawić go przez JTAG.
  • Poziom 2  
    Router cały czas sie restaruje, nie przydziela adresu.
    Na kompie cały czas widze pojawiajace sie okienko z ( Połączenie Lokalne, kabel sieciowy jest odłaczony) tak jakby na chwiel sie podlaczal i rozłaczał.

Po wpisaniu ipconfig czasem uda sie zobaczyc adres ip i maske 0.0.0.0 , natomiast przy bramie domyslnej nie ma nic
  • Poziom 25  
    Próbowałeś w ogóle na sztywno ustawić adres w kompie i się połączyć ?
  • Poziom 43  
    procsa napisał:
    Jeżeli Router "działa" tzn. świeci się kontrolka od power, ale po podpięciu nie przydziela adresu, pokazuje błąd połączenia, to trzeba wgrać oprogramowanie przez FTP

Jeśli się resetuje, to tak nic nie wgrasz bo router będzie tracił połączenie z serwerem FTP.
    procsa napisał:
    jeżeli nie ma żadnej reakcji na podłączenie LAN, należy próbować postawić go przez JTAG.

Zacząłbym od tego (bo to bardziej pewny sposób).
    Choć z drugiej strony, policzyć cenę programatora, poszukać wsadu bin - podobnie cenowo wyjdzie nowy router.