Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ferguson Ariva 253 Combo - obsługa YouTube oraz materiałów video

Beatlesiak 15 Wrz 2017 21:16 1146 5
  • #1 15 Wrz 2017 21:16
    Beatlesiak
    Poziom 3  

Od dłuższego czasu są dostępne równolegle 2 wersje oprogramowania producenta:
    - Ferguson A 253 Combo 20160718 V1.31B1 Without CI+ Support (5.4 MiB) - tej używam, gdyż prawidłowo działa tuner TVSat wyposażony w moduł Cyfrowego Polsatu CI
    - Ferguson A 253 Combo 20170320 V1.33B1 (5.8 MiB) - u mnie wersja nie sprawdziła się, gdyż obraz po aktualizacji tnie się oraz często zawiesza dotychczas bezproblemowo dostępne kanały TV, tuner działa bardzo niestabilnie, wersja robi wrażenie wczesnej bety, jednak producent od dawna nic nie zmienia i chyba tuner od ich strony poszedł już w odstawkę.

Przywracane ustawienia fabryczne, czyszczenie listy kanałów, ponowne wyszukiwanie - przerabiałem.

Jakiś czas temu podłączyłem się do internetu, gdyż chciałem zobaczyć jak działa obsługa YouTube no i niestety jest to jakaś lipa, większość materiału była niedostępna, w tym samym czasie laptop podpięty do tego samego łącza bezproblemowo wyszukiwał wprowadzane tytuły, myślałem że to może chwilowy problem, niestety ostatnio ponowiłem próbę i w dalszym ciągu większość materiału jest niedostępna.

Czy jest jakieś bezpieczne alternatywne obejście problemu, modyfikacji, zmiany w konfiguracji lub oprogramowania, aktualizacji kodeków? Czy może to wina samego procesora i systemu operacyjnego w Ferguson Ariva 253 Combo?

Kolejna rzecz:
    Dotyczy obsługi materiałów video odtwarzanych z pendriva (avi), porównując jakość obrazu tego samego pliku odtwarzanego na Ferguson Ariva 253 Combo połączony średniej klasy krótkim HDMI do TV, oraz pendriva podłączonego bezpośrednio do TV na przeciętnym płaskim ekranie uzyskuję płynny obraz, materiał odtwarzany za pomocą tunera na ekranie razi w oczy brakiem płynności i klatkowaniem - defragmentacja, miejsce na dysku OK.

Może ktoś z Państwa zna jakieś sensowne rozwiązanie dla w/w problemów? (za wyjątkiem tych oczywistych rozwiązań żeby: YouTube oglądać z laptopa, a do pendriva używać TV) - zależy mi na tym by maksymalnie wykorzystać (teoretyczne) możliwości Ferguson Ariva 253 Combo.

• #2 17 Wrz 2017 09:43
    LeDy
    Poziom 43  

Dobrze napisałeś teoretyczne możliwości. Ferguson ma słabe lub wcale wsparcie. Co nowszy soft to coś poprawione a coś skopane. YT zmienia często nadawanie i potrzebne poprawki w sofcie a ich nie ma. Do Cryptoboxa np. robią plik i wgrywa się sam plik i dość dobrze działa bez zmiany softu. Poza tym te "bajery" są tylko dodatkiem do tunera i nie będą tak dobre jak to co w komputerze, laptopie.
    Ile telewizorów przestało odbierać YT i wsparcia nie będzie.

• #3 14 Paź 2017 16:50
    andpol 33
    Poziom 33  

@LeDy Ty chyba masz 250-tkę? Działa na tym jeszcze YT?

• #4 15 Paź 2017 10:08
    LeDy
    Poziom 43  

Miałem 102E . Wsparcie dla Fergusona mizerne a jak co napiszą to jeszcze gorzej.
    Pewno ani YT ani YP nie działa.

• #5 12 Lis 2017 21:10
    Beatlesiak
    Poziom 3  

Ostatnio wrzucili jakieś aktualizacje:
    A253Combo 20171017 V1.33B2 (5.8 MiB)

http://ferguson-digital.eu/pobierz/pliki-tunery-telewizji-satelitarnej/

Jednak lista zmian jest dość enigmatycznie przedstawiona:

----------------------------------------------------------------------
    version: 1.33B2

- improved CI+ support for all CI models (beta versions!)
    - improved soft standby work
    - improved efficiency and stability
    - improved web services
    - and other minor mistakes...

version: 1.33B1

- improved CI+ support for all CI models (beta versions!)
    - improved soft standby work
    - improved efficiency and stability
    - and other minor mistakes...

Może ktoś z Państwa testował tę ostatnią wersję?
    Pytam o wrażenia i opinię, gdyż ja zatrzymałem się na:
    "A253Combo 20160718 V1.31B1 Without CI+ Support (5.4 MiB)"
    ponieważ na 1.33B1 miałem notorycznie "przycięcia" obrazu.

• #6 27 Lis 2017 20:02
    Beatlesiak
    Poziom 3  

Wgrałem ten najnowszy soft, TV SAT i DVBT działały stabilnie na przedostatniej wersji, (ostatnia przycinała odbiór) na aktualnej nadal działają stabilnie (bez zmian), zmienił się tylko numerek wersji, internetu nie sprawdzałem, ale raczej nie spodziewam się niespodzianki.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo