Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei p9 lite czy Xiaomi 4X ? - telefon do 900 zł

Skafarello 20 Sep 2017 09:32 2070 1
    Skafarello
    Level 1  
    Cześć, bardzo bym prosił o poradę jaki telefon wybrać do 900 zł?
    Czytałem wiele recenzji itp ale zwykle to są osoby które testują telefon może przez kilka tygodni
    a zależy mi na opinii osób które owe telefony mają już przynajmniej z 6 miesięcy.
    Jak w temacie poszukuję telefonu tak do 900 zł.
    W skrócie design i ogólny wygląd jakoś mnie nie interesują dla mnie telefon ma sprawnie działać
    nie wyglądać, głównie zależy mi na tym aby miał w miarę dobry aparat płynnie działał,i trochę trzymał tak 3000mah w sam raz. Mój poprzedni
    model to LG g2 mini i szczerze mówiąc byłem bardzo zadowolony z tego telefonu poręczny, nawet
    spoko aparat ale po jakimś roku tak już zamulał że masakra, nie raz się sam resetował i to mocno utrudniało
    użytkowanie.
    Teraz zastanawiam się nad paroma modelami.. z tego co czytałem to idealną propozycją dla mnie byłby
    Lenovo moto g4 plus z tym że przeraża mnie wielkość (5.50) dla mnie max 5 cali byłby ok
    Dlatego sporo myślałem nad Huawei p9 lite 2017 co prawda ekran (5.20) ale podzespoły i aparat
    wydają się naprawdę w porządku. Z drugiej strony wiele pochwał słyszałem co do Xiaomi 4X (5.00)
    ale ponoć zauważalne jest klatkowanie i lekkie zacinki i to po pierwszym uruchomieniu a co mnie martwi
    to po paru miesiącach problem może być jeszcze większy. Dlatego zwracam się o pomoc do osób które
    mają już jakiś czas któryś z powyższych modeli a może i mogą polecić jeszcze jakiś inny w tym przedziale cenowym?
    W głównej mierze chodzi o płynność działania, i w miarę przyzwoity aparat jak na tą cenę. Zaznaczam że nie jestem osobą która zalewa urządzenie masą aplikacji co wiadomo że skutkuję spowolnieniem telefonu więc.. sam już nie wiem.
    A może jednak 5.50 cala nie jest w cale takim rozmiarem nie poręcznym? i g4 plus byłby w sam raz ?
    Mam nadzieję że ktoś rozwieje moje wątpliwości bo obecnie jestem bez telefonu a przydałoby się coś czego nie będę żałował przez dłuższy okres.
    Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za każdą opinię.
  • Helpful post
    Taero
    Level 11  
    Witaj,
    Sam od pół roku posiadam Huawei P10 Lite, który (jeśli chodzi o podzespoły) jest prawie taki sam jak P9 Lite 2017 (ma ciut szybszy procesor).
    I tak samo jak Ty, poprzednio używałem (przez 3 lata) LG G2 mini.
    U mnie LG nie zachowywał się tak jak u Ciebie, ale ja z Kitkata przeszedłem od razu na CyanogenModa. Przez chwilę korzystałem z oryginalnego Androida 5.0, ale działał znacznie gorzej niż starszy oryginalny Kitkat. Dodam, że LG działał u mnie lepiej niż u standardowego użytkownika, bo mocno go zmodyfikowałem
    Jeśli chodzi o Huawei:
    - bateria ładuje się bardzo szybko (korzystając z ładowarki 2A) - w 1,5 godziny jest pełna, choć zwykle podpinam na godzinkę. Trzyma mi 2 dni mając wciąż włączony pakiet danych, ale nie bawiąc się za bardzo. Tak to 1 dzień bez problemu - podobnie jak w LG.
    - 3 GB RAM to jak na chwilę obecną aż zanadto. Jak mam odpaloną przeglądarkę i kilka innych programów, wciąż mam 1 GB wolnego. Także 2 GB RAM w Xiaomi jest na dzień dzisiejszy (i powiedzmy za rok) OK, ale za 2 lata już niekoniecznie.
    - na początku zdarzały mu się zamulenia, ale to naprawiła aktualizacja softu. Po niej wszystko ślicznie działa. Procesor jest znacznie szybszy od tego w Xiaomi.
    - układ graficzny jest ponoć słabszy niż w wielu innych telefonach, jednakże tutaj się nie wypowiem, bo nie gram w jakieś wymagające pozycje.
    - ma miejsce na dodatkową kartę pamięci, co dla mnie jest dużym atutem.
    - aparat jest ok. Jak to w telefonach. To co mi się w nim podoba, to tryb HDR oraz tryb profesjonalny, gdzie sam mogę ustawić ISO, czas otwarcia migawki, EV i tryb autofocusa.
    - czytnik palców to rewelacja. Nigdy nie sądziłem, że tak polubię ten gadżet - dzięki nim zapominasz o wprowadzaniu PINu, a telefon odblokowujesz błyskawicznie.
    - telefon wygodnie leży w dłoni, a korzystam jeszcze z gumowej osłony - ale tu każdy musi sobie "przymierzyć" telefon do ręki.
    - boleję nad tym, że bateria jest niewymienna. A telefonu nie można łatwo rozebrać - niestety to już staje się trendem na rynku.
    - jakość rozmów jest bardzo dobra. Tutaj nie mam uwag. Rozmówcy są zadowoleni z tego, jak mikrofon skutecznie odszumia tło. Wiem to, bo po podłączeniu słuchawek z mikrofonem od razu każdy narzeka na hałas w tle.
    - bluetooth działa bez problemów, z NFC nie korzystam.
    - jeszcze nie grzebałem w oprogramowaniu telefonu, bo nie czuję takiej potrzeby. Jedynie wyłączyłem kilka zbędnych preinstalowanych aplikacji. I wg mnie samo to dobrze świadczy o telefonie.
    Mam nadzieję, że naświetli to Tobie trochę temat.

Pozdrawiam,
    Artur