Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renaut Laguna 1,9 TDI 98 r, inspekcja

05 Aug 2005 11:38 4316 10
  • Level 26  
    Witamy.
    Pod licznikiem na desce świeci się napis <SERV>, czy to inspekcja ?
    Jak to skasować ?
    Autko zdaniem właściciela, chodzi wyśmienicie, mało pali, jest mocny, klima , ABS, komp. jest - OK, zero problemów, tylko sam zmieniał olej i jest problem z tym podswietlonym napisem <SERV>.
    Pozdr.
  • Helpful post
    Level 27  
    Jazda z tym napisem to tylko przypomnienie że autko ma iść do serwisu.
    Można to skasować ale tylko przy użyciu sprzętu serwisowego z tym że ani nie będzie lepiej ani gorzej.
    Pozdro MAGIR
  • Helpful post
    Level 17  
    Nie wydaje mi się żeby powodem była samodzielna wymiana oleju.
    Lampka SERV zapala się zawsze z inną lampką typu - abs, poducha, płyn hamulcowy, koniec klocków itd ... tak wynika z instrukcji od Laguny. Trzeba sprawdzić czy inne lampki są sprawne.
  • Level 26  
    Dzięki.
    Sprawa dokładnie wsygląda tak; podczas normalnej jazdy, jest dobrze, ale okazuje się, że dopiero po właczeniu świateł mijania SERRV się zapala i nie swieci przy tym żadna dodatkowa kontrolka, lecz kobieta-komputer, mówi coś w rodzaju ......pozicjon de pajon.
    Sądziliśmy ze chodzi o światła pozycyjne,ze coś z nimi nie tak.
    Swiatła pozycyjne zostały sprawdzone, jedna żaróweczka z oświetlenia tablicy rejestr. była spalona i po jej wymianie .......dalej gada to samo.
    Moze ktoś miał coś podobnego, albo wie o co chodzi ?
    Proszę o pomoc.
    Pozdr.
  • Helpful post
    Level 17  
    sprawdzcie może elektryczne ustawienie wysokości świateł - tylko to przychodzi mi do głowy
  • Helpful post
    Level 11  
    nie wiem dokładnie ale moze być problem że założone są żarówki o innej mocy niż powinny,jak złożysz 4W a moała być 2W to swiatło działa a reszta szaleje
  • Helpful post
    Level 18  
    Witam
    sprawdz oswietlenie postojowe. Tyl 2X5w podswietlenie tablicy rejestracyjnej, 2X5w swiatla postojowe tyl i 2X5w swiatla postojowe przod.
    Pozdrawiam
  • Helpful post
    Level 2  
    miałem podobna usterke - świecił mi się SERV i lampka wtrysku. Zastosowałem następujący chwyt. Rozłączyłem na 15 minut akumulator i ponownie podłaczyłem. Usterka zniknęłą jak ręką odjął
    pozdrawiam
    laguna 99 2.0 RTi
  • Level 26  
    W związku z otrzymanym mailem od admina o zakończenie tematu, wyjaśniam, ze samochód wrócił do "F" i z tego co mi wiadomo to zostało wszystko sprawdzone odnośnie mocy żarówek, reset komputera poprzez odłączenie aku, ale problem pozostał.
    Jest jeszcze taka możliwość, że światła mijania są źle ustawione wstępnie / były wyjmowane lampy, przykręcone z innym kątem nachylenia/ i najprawdopodobniej komp auta odczytuje to jako błąd w stosunku do obciążenia samochodu . !?
    Dziękuję za pomoce.
    Temat choć nie do końca rozwiązany / odjechał do Francji /, uważam za zakończony.
    PS.
    Jak auto pójdzie do serwisu, celem uzyskania pozytywnego przeglądu technicznego na pewno problem będzie wyjaśniony, o czym poinformuję.
    Pozdrawiam.