Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dostęp do rejestratora ipox przez internet. Orange Funbox 2 i zmienne IP

22 Wrz 2017 21:06 1737 8
  • Poziom 7  
    Witajcie

Próbuję skonfigurować rejestrator tak, aby mieć do niego zdalny dostęp przez internet. Mam router Orange Funbox 2 i zmienne IP, jednak serwerem DDNS zajmę się później. Rejestrator iPox.
    Rejestratorowi przydzieliłem stałe IP 192.168.1.101 oraz ustawienia jak poniżej:
    Dostęp do rejestratora ipox przez internet. Orange Funbox 2 i zmienne IPDostęp do rejestratora ipox przez internet. Orange Funbox 2 i zmienne IP

Wszedłem w ustawienia routera, zakładkę przekierowywanie portów i ustawiłem jak poniżej:

Za każdym razem jak wyjdę i wejdę do tej zakładki router zmienia mi sam ustawienia na takie:

I teraz nie wiem, jak mam ustawić zakładkę UPnP i porty w rejestratorze, czy jeżeli mam włączone UPnP to czy w ogóle muszę ustawiać przekierowywanie portów w routerze czy nie, generalnie w routerze zakładka UPnP wygląda tak:

To co chcę osiągnąć to połączyć się z rejestratorem przez przeglądarkę wpisując: 83.xx.xxx.xxx:8080, jednak próbowałem już różnych konfiguracji i z rejestratorem mogę jedynie się połączyć w sieci lokalnej 192.168.1.101:8080
  • Switche POE

• Poziom 43  
  • Switche POE
  • Poziom 31  
    A "chmurkę" P2P masz w rejestratorze to użyj .

• Poziom 43  
    marqqv napisał:
    A chmurkę masz w rejestratorze to użyj .

Wróżka? Psujesz zabawę!
    Spełniłby warunki regulaminu działu to dostałby odpowiedź.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Panowie wstrzymajmy się z pisaniem ..... bo to nie ma sensu.

mlp99 napisał:
    Witajcie

Próbuję skonfigurować rejestrator tak, aby mieć do niego zdalny dostęp przez internet. Mam router Orange Funbox 2 i zmienne IP, jednak serwerem DDNS zajmę się później. Rejestrator iPox.

I tutaj należało by napisać wielkie STOP.

Rejestrator kupiłeś IPOX'a - czyli dystrybutorem jest firma alarmtech - napad.pl
    Z tego co wiem - dobrzy technicy tam pracują i na pewno bardzo chętnie poradzą jak ten rejestrator skonfigurować.
    Szybciej pójdzie, Ty będziesz bardziej zadowolony.

Bo aktualnie to więcej niepotrzebnej straty czasu naszego i twojego jest.
  • Poziom 7  
    Jeśli przeoczyłem jakiś punkt regulaminu to przepraszam.
    Rejestrator to iPox Pro. Rozumiem, że mógłbym zainstalować program i łączyć się przez ten program, jednak nie mam dostępu fizycznie do komputerów z których użytkownicy będą się łączyć z rejestratorem.
    Na stronie no-ip.com założyłem serwer ddns, od strony routera jak i rejestratora mam połączenie z domeną. Moim problemem, z którym nie mogę się uporać to to nieszczęsne przekierowanie portów. Dzwoniłem na BOK Orange, to gość powiedział, że nie ma wiedzy na takie specjalistyczne tematy. Zaproponował mi aby zadzwonił na 0703xxxxxx Orange Ekspert, ale wiecie, koszt połączenia 2zł/min, a gwarancji że pomogą brak.

• Poziom 43  
    mlp99 napisał:
    Dzwoniłem na BOK Orange, to gość powiedział, że nie ma wiedzy na takie specjalistyczne tematy.

Więc dzwoń tak upierdliwie aż trafisz na kogoś kto ma mózg i potrafi coś więcej niż czytanie plansz szablonowych.

mlp99 napisał:
    Zaproponował mi aby zadzwonił na 0703xxxxxx Orange Ekspert, ale wiecie, koszt połączenia 2zł/min, a gwarancji że pomogą brak.

To bym oficjalnie zgłosił jak próbę naciągnięcia na koszty. Żaden "expert", to standardowa procedura, tylko jak wspomniałem osobnik po drugiej stronie kabla musi mieć mózg.

mlp99 napisał:
    Rozumiem, że mógłbym zainstalować program i łączyć się przez ten program, jednak nie mam dostępu fizycznie do komputerów z których użytkownicy będą się łączyć z rejestratorem.

Na to też są lekarstwa, obecnie dostęp zdalny nie stanowi żadnego problemu.
  • specjalista-kamery przemysłowe
    mlp99 napisał:
    Rejestrator to iPox Pro.

Ale naprawdę BOK orange ci nie pomoże tylko wsparcie techniczne w firmie napad.pl :)

Zrobią to szybciej, doradzą. Naprawdę polecam żebyś w pn zadzwonił
  • Poziom 7  
    Po całym dniu kombinowania wreszcie udało mi się połączyć. Wskazówki co zrobiłem:
    1. W loginie neostrady (login@neostrada.pl/ipv6) usunąłem końcówkę ipv6 (to był klucz do zagadki)
    2. Wyłączyłem UPnP w routerze i rejestratorze.
    3. W rejestatorze ustawiłem porty: HTTP:8080, port danych:6036, RTSP:5554 (zarówno same porty jak i numery portów mogą się różnić w zależności od rejestratora)
    3. I dopiero przekierowałem te porty w zakładce NAT/PAT w routerze
    4. Skonfigurowałem DDNS w routerze i rejestratorze (generalnie sprowadza się to do przepisania z usługi DDNS danych logowania i nazwy hosta)
    5. Gotowe, można się połączyć poprzez http://nazwa_hosta:8080

Jedynym mankamentem tego wszystkiego jest fakt że ten sam usługodawca DDNS musi być widoczny w rozwijanej liście zarówno rejestratora jak i routera. Wobec tego nie wiem po co, i jak wykorzystać serwer DDNS dostarczony od iPox'a dla klientów, skoro nie mogę później takiego DDNS'a skonifgurować w routerze (gdzie do wyboru mam tylko serwisy komercyjne, np no-ip.com, dyndns.com itp)