Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Garett Expert - Smartwatch krótko działa bateria

25 Wrz 2017 13:08 4401 4
  • Poziom 9  
    Witam,
    czy ktoś ma takiego smartwatcha? Sprzęt b.dobrze wyposażony (procesor 4rdz. 1.3 MHz, 512 Mb ROM, 4 Gb RAM, AMOLED 400x400, aparat 2M, 3G, WiFi, BT, SIM, pulsomierz, krokomierz, odbieranie i wykonywanie poł. telef. i SMS, dyktafon, odtwarzanie audio, internet itp.). Przy takim bogatym wyposażeniu nie można się spodziewać długiego czasu działania baterii (400mAh), ale przy wyłączeniu wszystkiego bez SIM (oprócz BT) zegarek wytrzymuje 18 godz. do doby (producent podaje do 48h). Jest to wg mnie za mało (zadawalające byłoby 3-4 dni). Nie wiem, czy oprogramowanie synchronizacyjne SINWEAR zużywa tyle energii? Próbowałem zastosować inne, ale żadne nie chce się sparować. Czy ktoś używa innego oprogramowania - jakiego?
    \pozdrawiam

• Poziom 43  
    400mAh to i tak naciągana pojemność ogniwa, 48h producenta to również optymistyczna opcja przy takiej konfiguracji sprzętowej.
    Jeśli masz przez te 18h włączony BT to skacz z radości że tyle wytrzymuje. No chyba że wierzysz że energia do działania gadżetów bierze się z otoczenia.
  • Poziom 9  
    Dzięki za komentarz. Zdaję sobie sprawę z zapotrzebowania na energię i wygląda na to , że BT mocno jej nadużywa. Ostatnio testowałem baterię bez BT z włożoną kartą SIM i przy 3 -4 krótkich rozmowach telef. dziennie bateria trzyma już 51 godz. i mam jeszcze 26% energii. To chyba nie źle. Myślę, że akumulator "doszedł" do siebie po kilkunastu ładowaniach - zobaczymy jak będzie dalej.
    Czy ktoś w tym smartwatchu używa innego oprogramowania niż SINWEAR?
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Ben1950 napisał:
    Dzięki za komentarz. Zdaję sobie sprawę z zapotrzebowania na energię i wygląda na to , że BT mocno jej nadużywa. Ostatnio testowałem baterię bez BT z włożoną kartą SIM i przy 3 -4 krótkich rozmowach telef. dziennie bateria trzyma już 51 godz. i mam jeszcze 26% energii. To chyba nie źle. Myślę, że akumulator "doszedł" do siebie po kilkunastu ładowaniach - zobaczymy jak będzie dalej.
    Czy ktoś w tym smartwatchu używa innego oprogramowania niż SINWEAR?
    Pozdrawiam

Witam
    planuje kupić ten smartwatch i ciekaw jest czy ta bateria przy wyłączonym BT po dłużnym użytkowniku wytrzymuje około 48 godzin? A jak przy włączonym GPS?
    Czy kupił by Pan ponownie ten sprzęcik? Czy jakoś wykonania jest zadowalająca?

Z góry dziękuję za informacje.
  • Poziom 9  
    Witam,
    SmartWatch użytkuję obecnie bez BT i karty SIM (choć to niezły bajer - rozmawia się jak James Bond do nadgarstka!). Bez włączonego GPS zegarek wytrzymuje spoko 2 doby, GPS skraca o kilka ładnych godzin. Jakościowo wykonany b. dobrze , ekran dobra jakość (choć literki b. małe ), pamięć mogła być większa, ale nie instaluję żadnych bajerów- tylko trzeba się przyzwyczaić do ładowania co 2-3 dni. O jakości kamerki można powiedzieć, że jest ..do szybkich zdjęć wystarczy.
    Ogólnie polwcam. Pozdrawiam.