logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Pralka Whirlpool AWE 66160 - świeci lampka serwis i dwa ledy programu

Oli204 05 Paź 2017 09:43 5109 11
REKLAMA
  • #1 16738977
    Oli204
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Pralka Whirlpool AWE 66160 - świeci lampka serwis i dwa ledy programu
    Witam
    Mam problem z pralką. Po włączeniu do sieci zapala się czerwona lampka serwis i dwa Ledy programu (6 i 12 h). Pracuje również stale pompka opróżniania wody z pralki. Inne przyciski nie reagują - przy przyciśnięciu na chwilę zapalają się Ledy. Kręcąc pokrętłem programatora zmieniają się tylko ustawienia obrotów silnika pralki. Na diodach programów prania nic się nie dzieje.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 16739260
    Piotr2608

    Poziom 41  
    Posty: 5378
    Pomógł: 851
    Ocena: 4484
    Do sprawdzenia grzałka, szczotki silnika.
    Pomiaru dokonujemy pod kątem upływności prądu na obudowę pralki.
    Konto firmowe:
    ZimTech Piotr Zimny
    Przy Bażantarni 13/31A, Warszawa, 02-793 | Tel.: 666-XXX-XXX (Pokaż) | Strona WWW: https://zimtech.com.pl
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 16739572
    TONI_2003
    Moderator
    Posty: 15327
    Pomógł: 2192
    Ocena: 3813
    Oli204 napisał:
    Po włączeniu do sieci zapala się czerwona lampka serwis i dwa Ledy programu (6 i 12 h).
    Proszę inaczej :D
    Pralka Whirlpool AWE 66160 - świeci lampka serwis i dwa ledy programu
  • #4 16740839
    Oli204
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Po rozłączeniu przewodów od grzałki nic się nie zmieniło
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #5 16740879
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 7549
    Pomógł: 718
    Ocena: 1405
    Oli204 napisał:
    Po rozłączeniu przewodów od grzałki nic się nie zmieniło

    Masz powyżej post z konkretną odpowiedzią. Błąd F 05. Czytałeś ?
  • #6 16804666
    Oli204
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Witam - jakoś poradziłem sobie z tym błędem (zatkany przewód od hydrostatu) ale teraz mam inny problem bo świecą się cztery zielone i serwis - zdjęcie w załączeniu
    Załączniki:
    • Pralka Whirlpool AWE 66160 - świeci lampka serwis i dwa ledy programu 23335960_1473036779418877_2124317079_o.jpg (112.46 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #7 16804680
    Piotr2608

    Poziom 41  
    Posty: 5378
    Pomógł: 851
    Ocena: 4484
    F24 - Water overflow detected
    As with many washing machines the Whirlpool washers using this software have
    an overflow sensor built into the level switch or sensor, sometimes called a
    pressure switch. This is a safety measure to prevent flooding but it can be
    activated for a number of other reasons and, most commonly, by user error.
    When activated the machine will close the water inlet valves if they are open and
    switch the drain pump on. The overflow level must have been reached for more
    than five seconds for these events to happen. Once again, overdosing of detergents or conditioner can cause this error to manifest as excess lather or foam can travel up into the pressure sensor causing the level to be falsely reported to the electronics. Poor quality detergents also tend to foam more than leading brands.
    Konto firmowe:
    ZimTech Piotr Zimny
    Przy Bażantarni 13/31A, Warszawa, 02-793 | Tel.: 666-XXX-XXX (Pokaż) | Strona WWW: https://zimtech.com.pl
  • #8 16804693
    Oli204
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    A po polsku
  • #9 16804696
    nares
    Specjalista AGD
    Posty: 8713
    Pomógł: 1515
    Ocena: 3381
    Piotr2608 napisał:
    F24 - Water overflow detected

    To błąd F23.
  • #10 16804707
    Piotr2608

    Poziom 41  
    Posty: 5378
    Pomógł: 851
    Ocena: 4484
    Po polsku? Service Manuale pisane są w języku angielskim :)

    Mówiąc krótko - wykryto przekroczenie wody lub wykryto nadmiar piany:

    - sprawdzić jakość detergentu
    - sprawdź wąż wody lub wąż spustowy pod kątem załamań lub blokady
    - sprawdzić pompę odpływową pod kątem ciał obcych
    - sprawdzić czy zawór wlotowy wody prawidłowo się zamyka
    - sprawdzić presostat
    - sprawdzić wiązkę przewodów od presostatu

    Po drugie - jest Google translator :)

    F23 - Pressure switch failure - awaria przełącznika ciśnienia - presostat
    - zobacz także F08 i F12, ponieważ awaria grzałki może spowodować wystąpienie tego błędu.

    Wygląda na to iż w mojej Service Manual są zamienione te kody miejscami?
    Sprawdziłem w innych i według tego co wyświetla pralka autora to błąd F24

    Pralka Whirlpool AWE 66160 - świeci lampka serwis i dwa ledy programu
    Konto firmowe:
    ZimTech Piotr Zimny
    Przy Bażantarni 13/31A, Warszawa, 02-793 | Tel.: 666-XXX-XXX (Pokaż) | Strona WWW: https://zimtech.com.pl
  • #11 16804763
    nares
    Specjalista AGD
    Posty: 8713
    Pomógł: 1515
    Ocena: 3381
    Piotr2608 napisał:
    Wygląda na to iż w mojej Service Manual są zamienione te kody miejscami?

    Tak.
  • #12 17052697
    Oli204
    Poziom 8  
    Posty: 5
    Ocena: 2
    Niestety pralka wylądowała w serwisie

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłasza problem z pralką Whirlpool AWE 66160, która po włączeniu do sieci świeci czerwoną lampką serwisową oraz dwoma diodami programu (6 i 12 h). Pompka odpływowa działa nieprzerwanie, a inne przyciski nie reagują. W odpowiedziach sugerowane są kontrole grzałki, szczotek silnika oraz pomiar upływności prądu. Wskazano również na możliwe błędy F05, F23 i F24, związane z przełącznikiem ciśnienia, nadmiarem piany lub zatorami w wężach. Użytkownik po rozłączeniu przewodów od grzałki nie zauważył zmian, a ostatecznie pralka trafiła do serwisu.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA