logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Używanie programu PCB na Linuxie - doświadczenia i porady

roblob 08 Sie 2005 14:22 4020 7
REKLAMA
  • REKLAMA
  • #2 1716729
    shg
    Poziom 35  
    Posty: 2289
    Pomógł: 339
    Ocena: 135
    Hmmm ja używam Mac OS X, w sumie system UNIXowy, a do pbc mam Eagle. Jest też wersja dla Win i Linuxa.
    Do zassania tu:
    http://www.cadsoft.de/
    Problemów żadnych nie ma, nie wiem, jak wersja Linuxowa, ale ten na Macu nie potrafi otwierać plików ze starszych wersji.
  • REKLAMA
  • #4 1717213
    roblob
    Poziom 12  
    Posty: 68
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    Ok, wielkie dzięki ale nie o to mi chodzi mam plik pcb i nie mogę go niczym otworzyć.
    Ani protelem,ani eagle,rimu pcb itp.
    Namierzyłem że autor pracuje pod linuxem i używa pcb oraz geda.

    Nie wiem jak to ugryźć dalej.

    pzdr
  • REKLAMA
  • #5 1717964
    Zbych_
    Poziom 25  
    Posty: 456
    Pomógł: 81
    Ocena: 6
    roblob napisał:
    Ok, wielkie dzięki ale nie o to mi chodzi mam plik pcb i nie mogę go niczym otworzyć.
    Ani protelem,ani eagle,rimu pcb itp.
    pzdr


    Masz dwa wyjścia:
    1. Zapytać autora czego używał do stworzenia tego pliku
    2. Otworzyć plik jakimś edytorem (hex-edytorem) i zobaczyć czy na początku pliku nie ma jakiegoś tekstowego ciągu identyfikującego program.
  • REKLAMA
  • #6 1719096
    roblob
    Poziom 12  
    Posty: 68
    Pomógł: 1
    Ocena: 1
    A jakieś szczegóły dotyczące tego numeru.
    Ja mam takie coś:
    # release: pcb-bin 20040903
    # date: 2005
    # user:


    PCB["" 600000 500000]

    Grid[1000.00000000 0 0 1]
    Cursor[195200 46600 2.000000]
    Thermal[0.500000]
    DRC[9 240 240 160]
    Flags(0x0000000000000050)
    Groups("1,2,3,s:4,5,6,c:7:8:")
    Styles["Signal,1000,4000,2000,1000:Power,2500,6000,3500,1000:Fat,4000,6000,3500,1000:Skinny,800,3600,2000,1000"]

    Dodano po 18 [sekundy]:

    A jakieś szczegóły dotyczące tego numeru.
    Ja mam takie coś:
    # release: pcb-bin 20040903
    # date: 2005
    # user:


    PCB["" 600000 500000]

    Grid[1000.00000000 0 0 1]
    Cursor[195200 46600 2.000000]
    Thermal[0.500000]
    DRC[9 240 240 160]
    Flags(0x0000000000000050)
    Groups("1,2,3,s:4,5,6,c:7:8:")
    Styles["Signal,1000,4000,2000,1000:Power,2500,6000,3500,1000:Fat,4000,6000,3500,1000:Skinny,800,3600,2000,1000"]
  • #7 1737760
    u24
    Poziom 14  
    Posty: 65
    Pomógł: 2
    Ocena: 3
    ?? brzmi to tak jakbys stwierdzil ze facet podjechal "maluchem" ale na wszelki wypadek rozlorzysz go na czesci pierwsze, przemierzysz i porownasz z dokumentacja!! - skoro wiesz ze urzywa GEDA, to dlaczego nie googlniesz: http://geda.seul.org/
  • #8 2488410
    goscu
    Poziom 16  
    Posty: 245
    Pomógł: 5
    Ocena: 10
    Może nie na temat ale dosowy autocad (w tej chwili już darmowy), doskonale pracuje pod symulatorem dosbox.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy używania programów do projektowania PCB na systemie Linux, ze szczególnym uwzględnieniem programu pcb z pakietu gEDA. Autor posiada plik projektu PCB, którego nie może otworzyć za pomocą popularnych narzędzi takich jak Eagle, Proteus czy PCB-rimu. Wskazano, że plik zawiera nagłówki sugerujące wersję pcb-bin z 2004/2005. Zaproponowano dwie metody rozwiązania problemu: kontakt z autorem pliku w celu ustalenia używanego oprogramowania lub analiza pliku hex-edytorem w celu identyfikacji formatu. Wskazano również na istnienie pakietu gEDA, w skład którego wchodzi pcb, dostępnego pod adresem geda.seul.org. W dyskusji pojawiły się także inne programy do PCB działające na Linuxie, takie jak KiCad oraz Eagle (dostępny również na Linuxa i Mac OS X). Dodatkowo wspomniano o możliwości uruchamiania AutoCAD-a pod DOSBoxem na Linuxie, choć jest to rozwiązanie mniej bezpośrednie.
REKLAMA