Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vw passat b5 zamula na 4 biegu

11 Lis 2017 02:43 318 4
  • Poziom 3  
    Witam mam mały problem ze swoim passatem b5 1997r. 1.9 tdi 90 km silnik afn. Mianowicie jakiś czas temu pękł mi pasek rozrządu ( okazało się że winę ponosi mechanik bo założył owszem ogólnie cały nowy rozrząd lecz ch.... z tego jak założył na z centrowane koło wałka rozrządu, co było skutkiem? Pasek tarł o obudowę aż w końcu pękł, to dla tych którzy mogą mieć ten sam problem;p) Wracając do tematu, skutkiem tego była awaria głowicy, no to co do regeneracji... a Ze zależało mi na czasie wiec zabrałem od gościa identyczną głowice z tymi samymi numerami ze sprawdzoną szczelnością ogólnie gotowa do montażu i ma działać zapewniał mechanik (zajmujący się tym), wszystko poskładałem tak jak ma być . No i co auto pali lepiej niż paliło , niema żadnego wycieku oleju no ogólnie wszystko jest ok, pali na zimnym jak i na ciepłym silniku, nie kopci no po prostu ideał. Lecz nie wiem może dla was to dziwnie zabrzmieć ale auto zamula na 4 i 5 biegu ( i nie nie jest to złudzenie). Dodam jeszcze że na starym rozrządzie przejechałem 5 tys km :D .
    Co mogę wykluczyć to : olej filtr wymieniony jakieś 2 tys km, turbo czyszczone 100% sprawne( zacinało się odcinka mocy przy ok. 120 km/h), pompa hmm nie klękła lecz 3 uszczelki zparciały i po prostu ciekły, było to robione razem z turbo jakieś 3 tyg temu, przewody wszystkie wymienione od turbo i dokładnie zagniecione, nie zwykła skrętką tylko zostały zagniecione 100% szczelne...
    Co przychodzi mi na myśl jedynie filtr paliwa, lecz moim skromnym zdaniem gdy by był filtr zatkany no to by zamulał też na 1,2 czy 3 biegu lecz 100 % nie jestem pewny.... AAA od jakiegoś czasu mniej więcej tydzień po naprawie słyszę obijający się wydech przy ruszaniu na wolnych obrotach ( nie wiem czy ma to jakieś znacznie). Prosił bym o pomoc i wyrażenie własnego zdania na ten temat;p Rozpisałem się ale tylko po to żeby inni mieli jakieś podstawy do szukania rozwiazania swojego problemu;p
  • Poziom 9  
    No właśnie niekoniecznie nie ma co wykluczać filtra, koszt nieduży to warto byłoby zmienić, przynajmniej na przyszłość byłby spokój z nim. Kiedyś w audi 80 (co prawda pb) miałem taką sytuację że właśnie na dalszych biegach nie miał siły przy zatkanym filtrze, ruszać ruszał 1, 2 i 3 bez zarzutu, chociaż jak się go butowało na początkowych biegach to też po chwili brakowało mocy, wymieniałem zewnętrzną pompę paliwa bo chodziła wyraźnie ciężko i klient właśnie z nią przybył, nic to nie dało i po czasie mnie tknęło żeby spróbować założyć stary profilaktycznie wymieniony kiedyś filtr paliwa co okazało się strzałem w 10. Potem się okazało że właściciel od dłuższego czasu lał paliwo które sobie spuszczał w robocie z jakiejś maszyny i w niedługim czasie zanieczyścił nieźle nowy filtr. Na Twoim miejscu bym go wymienił jeśli dawno nie był ruszany, nie zaszkodzi. A pompa nie była przesunięta przy wymianie głowicy?
  • Poziom 3  
    Nie nie, nawet była nie tknięta pompa. Tylko kolego troszkę dziwne że nagle zatkał się filtr , od pęknięcia paska do naprawy auto stało, to jakim cudem się mógł zatkać? :?:
  • Poziom 9  
    Nie wspominałeś nic kiedy był wymieniany ostatnio, piszesz tylko że go wykluczasz więc podałem Ci z mojego doświadczenia dlaczego nie powinno się tego omijać jako potencjalnej usterki. IMHO koszt takiego filtra i jego wymiana to nie jakiś majątek a unikniesz sytuacji że za miesiąc czy dwa długo nie wymieniany się zapieprzy i znowu coś zacznie niedomagać a Ty będziesz się zastanawiać czy powróciła poprzednia usterka czy to coś nowego. Może się okazać że układ paliwowy się gdzieś rozszczelnił przy remoncie i gdzieś się zapowietrza i stąd problemy, posprawdzać nie zaszkodzi.
  • Poziom 3  
    Kolego ja tego nie bagatelizuje tylko piszę ze to troszkę jest dziwne , nie zaprzeczysz;D jutro wymienię i filtr i dam znać , profilaktycznie wymienię wszystkie przewody przelewowe( tak profilaktycznie;p)