Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE40F6400 - Obraz miga w3d

11 Nov 2017 17:57 2013 14
  • Level 2  
    Witam. Mam problem z obrazem w 3d , dolna część obrazy miga. Czy to jest kwestia ustawień, czy awaria telewizora.
  • Service technician RTV
    Zobacz jak masz w 2D.
  • Level 2  
    W2d działa bez zarzutu.
  • Service technician RTV
    To szukaj serwisu.

p.s
    Miga obraz (obraz ..ciemno..obraz...) czy drga dolna połowa
    Po wszystkich wej. sygnału
    - np. obraz z DVD
    - obraz z TVP po kablu
    - obraz z Internetu po WiFi
    - ?
    - uzywasz okulary 3D , bateryjka sprawna, <> czy patrzysz na ekran

Forum SamyGo , może być przydatne.
  • Level 2  
    Miga tak jak by mrugało jasne światło, zawsze jak włącze 3d i przez wi-fi, tv dvd. I w okularach i bez.
  • Service technician RTV
    Serwis.

Tak to wygláda Link
    - matryca CY-HF400CSLV2V / lub CY-HF400CSLV1V
    - T-con: CTRL BD BN41-01939B LSF400HF02 // BN41-01939A LSF400HJ01
    - Power Supply (PSU): BN44-00622B
  • Level 2  
    To co można zrobić?
  • Level 30  
    Witam
    W moim tv wystarczyło poprawienie wtyczek od podświetlenia z płytą główną .
    Następnie reset ustawień w menu diagnostyka .
    Mowa o usterce z filmiku od lisk-a , model tv ten sam co temacie postu.
    Pzdr
  • Level 20  
    Witam.
    Masz na 100% uszkodzony zasilacz. Ze względu na to ,że zakładasz okulary, obraz się przyciemnia więc zasilacz daje większe napięcie na podświetlenie aby zmiana była nie zauważalna. Albo kupisz sprawny zasilacz i sobie podmienisz albo serwis.
    Pozdrawiam
  • Level 36  
    baki wrote:
    Ze względu na to ,że zakładasz okulary, obraz się przyciemnia

Jak to jest możliwe? Skąd telewizor wie czy założyłeś te okulary?
  • Level 20  
    Witam.
    Telewizor nie wie dopóki nie włączysz okularów ale oko po założeniu okularów odczuwa zmianę jasności (przyciemnienie ) moje oczy tak mają. Dlatego dla wyrównania tej różnicy jest podbijane napięcie podświetlania ekranu w opcji 3D.
    Pozdrawiam
  • Level 15  
    Mam podobny objaw w Samsungu 3d. Model UE46F8500SL.
    Obraz 2D jest idealny, natomiast przy ogladaniu video 3D na środku ekranu pojawia się migajacy ciemniejszy pas o szerokości ok 20% wysoko.ści ekranu. Efekt 3D jest prawidłowy.
    Jest to szcz4ególnie widoczne i dokuczliwe gdy ten fragment obrazu jest jasny. Przy ciemniejszym jest tylko zauważalny.
    Zjawisko jest jednak tak silne, ze nie da się ogladać.
    Występuje zarówno gdy video pochodzi z odtwarzacza BR jak i z samsungowych 3d demo z Youtube.
    Taki prawidłowy film z YT telewizor sygnalizuje że jest video 3d i można przełączyć na 2D.
    Innego źródła video 3d nie posiadam.
    Mam kilka par okularów zarówno bateryjne jak i ładowalne i na wszystkich jest to samo.

Telewizor niestety po gwarancji :(.

Jak usunąć tę usterke?
  • Level 9  
    Witam
    mam taki sam objaw jak na filmiku..
    samsung 40F6400

czy komuś udąło się rozwiązać problem
  • Level 1  
    Witam!
    Mam identyczny objaw w trybie 3d jak na powyższym filmiku i w dodatku w tym samym miejscu ekranu (telewizor Samsung 46F7000), czasami są dłuższe momenty, że migania nie ma, czasami sporadycznie miga, a czasami non stop, nie ma jakiejś reguły. Dzieje się tak tylko w trybie 3d niezależnie od źródła i od tego czy okulary się używa czy też nie. Obraz w 2d jest idealny. Najgorsze jest to, że pytałem już wielu fachowców i każdy stawia inną diagnozę, niektórzy mówią, że to zasilacz, inni, że płyta główna, a jeszcze inni, że to podświetlenie led jest uszkodzone. Ja się na tym nie znam i nie wiem który serwis ma rację, a strasznie mnie to irytuje bo jestem fanem 3d. Wykonałem już wszystkie zdalne zalecenia serwisu samsunga, wykonałem już wszystkie możliwe aktualizacje i resety wszelkich ustawień, nic nie pomogło. Trochę boję się dać TV do serwisu z racji tego, że zdania odnośnie diagnozy są podzielone. Może ktoś rozwiązał już ten problem ? proszę o pomoc
    Pozdrawiam
  • Service technician RTV
    Coś było na tym forum o problemach z UE40F6400AK opartych o pcb: BN41-01958A
    * jest to opis "gołej płytki)
    Zaleznie od modelu (po dodaniu wielu elementów na płytce, krosowaniu na płycie ,...) przyjmuje opis BN94-xxxx

np. matryca CY-HF400CSLV5V
    * jeśli (T-CON ) - 2013 TCON FOX FT3( na pcb: BN41-0206)

Ciekawy filmik z tym uszkodzeniem , ten model Link

Częściowe rozwiązanie Link

Poszukaj na forum (SamyGO)

Na płycie masz procesor 3D HyperReal Engine, od samsunga
    :?:
    1. Może masz problem w ustawieniach dla 3D
    - gdy odtwarzasz z DVD/ playera obraz w 3D i nacisniesz Stop, to objaw znika?
    2. Nie robiłeś ost. czasem upgrade Firmware?

Dodano po 9 [godziny] 9 [minuty]:

W Samsung LED TV 3D UE40F6100A ,
    - :idea: migotanie w dolnej cz. ekranu zwiazane jest z podświetleniem
    Jest tam zasilacz BN44-00622B ( dla 39-42") i cz. odpowiadająca za podświetlenie oparta jest na dwóch ukł. SLC2013M i 4-y linijki LED
    - matryca CY-HF400CSLV2V
    * linijki LED backlight: D2GE-400SCB-R3[12,12,28]; D2GE-400SCA-R3[12,12,28] LED 3535
    - psu na PWM Power: FSFR1800HS, SPC7011F (PFC=FA5695N), SQD2011K (Standby = STR3A161HD)

:D Opisanoo działanie podświetlenia w 2/3D (translacja i j. obcego)
    Spoiler:
    Na płycie zasilacza (PSU) znajdują się 2 sterowniki do podświetlenia typu SLC2013M i najwyraźniej są dwukanałowe, tj. jeden kontroluje jedną parę linii LED, a drugi - drugą parę.
    *... trzeba znależć i poczytać datasheet
    Cóż, istnieją 4 kanały linii LED, każdy kanał ma własne Przełączanie zasilania typu booster (booster), a te boostery są kontrolowane przez SLC2013M, w sensie klucze tranzystorowe boosterów sygnał sterujący pochodzi z SLC2013M, mierzy również napięcie na wyjściu boostera i prąd w obwodzie dławik-klucz (do ochrony). Boostery na wyjściu podnoszą napięcie do pewnego poziomu ustawionego przez sterowniki SLC2013M, a dla górnych 3 linijek jest ustawiony na 39 V, ale
    :idea: dla dolnej połowy ekranu wzmacniacz zwiększa napięcie do około 80 V, najwyraźniej dlatego, że dolna linijka ma więcej połączonych szeregowo diod LED.
    Napięcie z wyjścia boosterów idzie do linii LED (do anod). Warto zauważyć, że linijki LED są 4 i, są podzielone na 3 przez 1/3 wysokości ekranu, a jedna linijka wydaje się być wyśrodkowana w dolnej połowie ekranu na wysokość 1/2 wysokości ekranu, która migocze w trybie widoku 3D. dlaczego tak sądzę, ponieważ dolna połowa ekranu nie zgaśnie całkowicie, ale migocze, a jedna część diod LED migocze, a druga dolna 1/3 linijki świeci stabilnie.
    Wyjścia linii LED (katody) są podłączone do specjalnych pinów układów SLC2013M, wygląda na to, że te piny są kluczami z otwartym kolektorem (lub lub żródłąo (jesli polowy)).

... kiedy włączamy 3D i wyświetlamy na ekranie obraz z czarnym obrazem, dolna połowa podświetlenia (kanał 4) zaczyna migotać.
    - sygnały na na pierwszych trzech jest normalne, wszystkie impulsy są równe i mają tę samą częstotliwość (około 150 kHz), a na czwartym sygnał przechodzi przez pakiety niskiej częstotliwości (w samych pakietach impulsy są tej samej częstotliwości 150 kHz).
    - Na kanale 4 na kluczu otwartego kolektora (w rzeczywistości na katodzie dolnej połowy linijki LED), a także na kluczu wzmacniacza, obserwuje się sygnał niskiej częstotliwości w cyklu migotania. Sygnał włączenia do tej linijki jest całkowicie przerywany - ( oscyloskop), ale ta część, w której występuje migotanie (dolna połowa), nie zgaśnie całkowicie, oznacza to, że diody LED innych linii LED świecą. Tj. na dole jest jak dodatkowe podświetlenie.

... 2-channnel oscyloskop i przetestowano sygnały PWM kontroli jasności na wejściach układu SLC2013M (sterownik podświetlenia LED).
    Zasada działania tego sterownika została nieco wyjaśniona.
    - Impulsy podświetlenia docierają do wejść obu układów, z których każdy nie pokrywa się w fazie z innymi 3, tj. fazy wszystkich 4 kanałów są przesunięte. Wszystkie sygnały na wejściach są takie same pod względem amplitudy, czasu trwania i częstotliwości, tj. nie ma różnic w wadliwym kanale 4 od pierwszych 3 Kanałów, co oznacza, że przyczyną nie są sygnały sterujące.

Następna kwestia : : w trybie 2D do wejść docierają szersze impulsy sterujące niż w trybie 3D, co wydaje się sugerować, że w trybie 2D podświetlenie powinno świecić jaśniej. Ale tak naprawdę nie. Układ ma specjalne piny do ustawiania trybu 2D lub 3D, są to piny 10 i 19 (zgodnie ze schematem przedstawionym tutaj: BN44-00622B
    W zależności od wybranego trybu 2D lub 3D, sygnały sterujące trybem Sterownika są dostarczane do tych przewodów i, w zależności od wybranego trybu, napięcia odniesienia zmieniają się w wewnętrznych komparatorach SLC2013M, w wyniku czego napięcie wyjściowe wzmacniacza zmienia się, a próg zadziałania czujnika prądu zmienia się przez linijkę LED i przez wewnętrzny klucz sterowania włączeniem linijki LED, a mianowicie po włączeniu 3D progi wyzwalania są zgrubiałe, a napięcie na wyjściu wzmacniacza wzrasta o, maksymalny dopuszczalny prąd zmienia się przez linijkę LED. Nie ma schematu funkcjonalnego tego układu, patrząc na który zasada działania byłaby wyraźniejsza.

Podejrzewano klucz wzmacniacza (tranzystor MOSFET kf9n25d), ponieważ podczas wybierania tranzystorów na wszystkich 4 kanałach na uszkodzonym kanale dioda odwrotna miała większy spadek napięcia w przeciwieństwie do innych 3, ale być może wynika to z faktu, że dzwonienie przeprowadzono w obwodzie, co oznacza, że pomiary nie są całkowicie wiarygodne. Na wszelki wypadek zastąpiłem ten tranzystor nowym, ale nie rodzimym, ponieważ nie znalazłem rodzimych w sprzedaży, ale zastąpiłem go podobnym, choć zaprojektowanym do napięcia do 200 V (natywny-250 V), ale ponieważ moje napięcie zasilania linii LED nie przekracza 85 V, zgodnie z danymi podanymi na płycie zasilacza, Tranzystory 200 V powinny wytrzymać, nie ma tam dużych emisji podczas odwrotnego odzyskiwania Diody. Tak więc wybrałem tranzystor, który jest jak najbardziej podobny pod względem ważnych parametrów: prąd, napięcie, rezystancja kanału, a co najważnie

:idea: :!: winny SLC2013M

W TV 3D z mniejszym ekranem stosowano zasilacz BN44-00620A
    - te same ukłądy w podświetleniu
    -kanał z większym to ok. 80V , pozostałe 3-channel to ok. 40V