Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonek bezprzewodowy zewnętrzny - jaki polecacie?

13 Lis 2017 15:38 8826 7
 • Poziom 8  
  Mieszkam w domku jednorodzinnym i potrzebuję zainstalować dzwonek bezprzewodowy, który będzie odporny na warunki atmosferyczne (nadajnik będzie umieszczony na furtce, odbiornik w sieni przy drzwiach wejściowych), działający na dystansie ok. 25/30m. Kupowałam już w ciemno trzy różne modele dzwonków, ale wszystkie po stosunkowo krótkim czasie przestawały działać niestety, dlatego teraz postanowiłam zasięgnąć opinii. Przeglądałam w Internecie, w tym tu na forum, różne podobne wątki, ale nie znalazłam żadnych konkretnych informacji. Najbardziej wartościowa była wzmianka o marce Zamel, ale już bez konkretnych modeli godnych uwagi.

  Dodam, że na chwilę obecną nie mam możliwości pociągnięcia instalacji i zamontowania normalnego dzwonka - jest to w planie, ale dopiero latem przyszłego roku, więc do tego czasu potrzebuję czegoś innego.
 • Poziom 31  
  Ile pieniędzy chcesz przeznaczyć? Bo może interesuje Cię domofon bezprzewodowy ?"
 • Poziom 8  
  Ponieważ to ma być rozwiązanie na kilka miesięcy tak naprawdę, to nie chcę wydawać fury kasy :) Liczyłam, że znajdę coś do 200zł powiedzmy, sugerując się tymi produktami Zamel.

  Przeglądając trafiłam np. na dzwonek bezprzewodowy Zamel Samba ST-950 SUN10000413 ale opinie tam są różne, więc nadal liczę na pomoc forumowiczów.
 • Poziom 8  
  Gwarancję dwuletnią to każdy kupowany w sklepie ma, ale wolałabym nie musieć się w to bawić ;) Dzięki za podpowiedź, popatrzę na ten Sterr.

  Moderowany przez Mirek Z.:

  Proszę nie cytować całości poprzedniego postu, po co dwukrotnie go czytać? W kolejnym poście taki cytat usunąłem. https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

 • Specjalista Domofony
  Martynik napisał:
  Przeglądając trafiłam np. na dzwonek bezprzewodowy Zamel Samba ST-950 SUN10000413 ale opinie tam są różne, więc nadal liczę na pomoc forumowiczów.


  My stosujemy ten dzwonek i polecamy go, bo przycisk nie wymaga baterii, a odbiornik jest na 230V. Wadą jego jest trochę mały zasięg, czyli jak to w Zamelu, ale jeżeli już zasięg wystarcza (jest), to działa stabilnie. Kolejna wada, to brak regulacji głośności dzwonka, no i .... cena :)

  Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  A co to znaczy "trochę mały zasięg czyli jak to w Zamelu"? :) W opisie deklarowany to 100m, ale z doświadczenia spodziewam się mniejszego - pytanie: o ile?
 • Pomocny post
  Specjalista Domofony
  100 m, to tylko jak się "widzą" (otwarta przestrzeń) nadajnik z odbiornikiem. Gdy się "nie widzą", to z doświadczenia powiem, że jest cienko, ale to najlepiej jest sprawdzić drogą empiryczną kupując go w jakimś markecie budowlanym np. Cast... gdzie bez problemu możemy go oddać, gdyby się nie sprawdził.

  Pozdrawiam