Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Zmywarka Electrolux ESL 47700 - błąd i10 zmywarka nie pobiera wody

Hiro Taro 29 Nov 2017 19:06 17466 5
 • #1
  Hiro Taro
  Level 9  
  Witam

  Po dwóch próbach samodzielnej naprawy i prześledzeniu forum postanowiłem założyć temat może się znajdzie mądra głowa. Problem następujący: po uruchomieniu zmywarki pobiera wodę i po 2 min ją wypompowuje, wyskakuje błąd i10 (zmywarka nie pobiera wody). Obie pompy są sprawne, krańcówka nad "wanienka" sprawna, zbiornik czysty bez kamienia, wszystkie węże odpięte i sprawdzone, przekaźniki na module sprawdzone...

  Co jest nie tak? Pobiera wodę a zmywarka tego nie widzi i wypompowuje. Uszkodzony hydrostat? Na koniec dodam, że awaria nastąpiła przy przeprowadzce (na mieszkaniu działała do końca, pierwsze podłączenie w domu i nie działa).
  Zmywarka Electrolux ESL 47700 - błąd i10 zmywarka nie pobiera wodyZmywarka Electrolux ESL 47700 - błąd i10 zmywarka nie pobiera wody
 • Helpful post
  #2
  Piotr2608

  Level 40  
  i10 - to sygnalizacja braku poboru wody. Czas napełniania zmywarki jest zbyt długi a zmywarka przed wyświetleniem kodu błędu wypompuje wodę z wnętrza zmywarki. Do sprawdzenia na początek, dopływ wody, sitka, elektrozawór, hydrostat.


  -
 • Helpful post
  #3
  Paw_el

  Home appliances specialist
  Hiro Taro wrote:
  awaria nastąpiła przy przeprowadzce

  Sprawdź wąż doprowadzający wodę czy nie jest zagięty jak zmywarka jest ustawiona w zabudowie, lub sitko na wężu doprowadzającym wodę.
 • #4
  Hiro Taro
  Level 9  
  Węże nie są zagięte bo zmywarkę wystawiam na środek kuchni, a musi być jakieś konkretne ciśnienie z sieci wodociągowej? Bo zmywarka pobiera wodę przez około 2 min. Może być coś takiego, że jak jest za małe ciśnienie, nie ma tyle wody ile powinno mieć i wyrzuca błąd? A jak sprawdzić hydrostat tak bez podawania napięcia? Jak dmuchnę w niego to powinna pracować membrana wewnątrz? Czy nie jestem wstanie ustami wytworzyć takiego ciśnienia?
 • Helpful post
  #5
  Piotr2608

  Level 40  
  Nie inaczej. Zmywarka w normalnym trybie pracy, ma pobrać odpowiednią ilość wody w czasie do ok. 90 sekund. Przekroczenie tego limitu czasu powoduje wyświetlenie kodu błędu:

  - Time limit set: Normal 90 sec. Test cycle = 30 sec
  - The water level defined is not reached within the time limit set.

  Odepnij wąż wody od zmywarki, weź wiaderko i zobacz w jakim czasie się napełnia. Być może kranik o ile istnieje (a powinien) ma po postu już dość.
  Kolejny problem to niepełne otwarcie elektrozaworu, może być zakamieniały.
  I tak po nitce do kłębka.
 • #6
  Hiro Taro
  Level 9  
  Problem rozwiązany. Uszkodzony był hydrostat. Zamykam temat