Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak pamieci i Zacinajacy się smartfon Samsung Galaxy A5 2015.

eryk.tomaszewski 07 Gru 2017 18:09 93 3
  • #1 07 Gru 2017 18:09
    eryk.tomaszewski
    Poziom 8  

Cześć. Mam problem ze smrtfonem Samsung Galaxy A5 2015. Chodzi o to ze:

1. Brak miejsca w urządzeniu - zauważyłem ze od jakiegoś czasu mam tylko ok. 200 MB pamięci. Podejrzewam że to po jakiejś aktualizacji.

2. Zacinajacy się smartfon - Po pierwsze to po podłączeniu ładowarki przez kilka pierwszych procent okresu ładowania strasznie sie smartfon zacina...zwłaszcza klawiatura. A po drugie to po otwarciu aplikacji sms mi się zacina także telefon i to bardzo... zwłaszcza klawiatura...napisze pierwsze słowo to ukazuje się ono po paru sekundach, i jest coś takiego że to pierwsze słowo potrafi być skopiowane 2 razy. Dorzucam zrzut o co mi chodzi.

Brak pamieci i Zacinajacy się smartfon Samsung Galaxy A5 2015.

Mam pytanie. Jak to rozwiązać?

• #2 07 Gru 2017 18:44
    g107r
    Poziom 30  

Odinstalować niepotrzebne programy, zrobić kopie plików do zachowania, i je skopiować, oraz ręcznie na piechotę wyczyścić system, lub zrobić reset do fabrycznych ustawień nówki ze sklepu.
    Jak masz root, to możesz wykorzystać kartę SD do rozszerzenia pamięci.
    Zakazać jak się uda automatycznej aktualizacji programów, mnie np po niej przestają działać mapy googla.
    Czy na Twoim obrazku nie ściąga się coś ze sklepu googla ? Co i po co przeszkadza w tym momencie pisać ?

• #3 07 Gru 2017 18:59
    eryk.tomaszewski
    Poziom 8  

g107r napisał:
    Odinstalować niepotrzebne programy, zrobić kopie plików do zachowania, i je skopiować, oraz ręcznie na piechotę wyczyścić system, lub zrobić reset do fabrycznych ustawień nówki ze sklepu.
    Jak masz root, to możesz wykorzystać kartę SD do rozszerzenia pamięci.
    Zakazać jak się uda automatycznej aktualizacji programów, mnie np po niej przestają działać mapy googla.
    Czy na Twoim obrazku nie ściąga się coś ze sklepu googla ? Co i po co przeszkadza w tym momencie pisać ?

Tak przeciez zrobiłem od instalowałem, no właśnie mam włączone automatyczne aktualizacje. Nie zdazylem wyłączyć.

Nie wiem co przeszkadza, ale tak się dzieje ze słowa przeskakują

• #4 07 Gru 2017 19:00
    nomudrek
    Poziom 17  

Do poprawnego działania telefon potrzebuje około 2 GB wolnej pamięci wewnętrznej, spowolnienie powoduje też duża ilość zainstalowanych programów, które włączają się samoczynnie zajmują też pamięć ram. Aby trochę przyspieszyć telefon należy przejrzeć listę zainstalowanych aplikacji i przenieść je na kartę pamięci, tak samo zdjęcia i filmy przesunąć na kartę, dodatkowo opróżnić foldery cache aplikacji, które potrafią zajmować dużo miejsca.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo