Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 39" LED TV - Taśma Led zasilana z usb

krain_l 08 Gru 2017 22:27 294 1
  • #1 08 Gru 2017 22:27
    krain_l
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Mam taki dylemat, posiadam TV Toshiba 39L2333FHD,
    Zakupiłem sobie taśmę led 5 V USB. Podłączam pod gniazdo tv i wszystko ok, gra jak należy.
    Tv posiada tylko 1 gniazdo usb, więc zaczynają sie schody...
    Podłączyłem rozdzielacz usb, i teraz mogę jednocześnie zapalić ledy (naklejone na tv) oraz pendrive'a.
    Problem zaczyna się wtedy, kiedy zamiast pendrive'a chce podłączyć dysk hdd usb. Przy zapalonym ledzie dysk wystartuje i po kilku sekundach staje, wiesza się i pokazuje brak źródła.
    Rozumiem...ledy zużywają trochę prądu, hdd też (więcej niż pendrive), wiadomo za mocno obciążają gniazdo, bo przy wyłączonym ledzie dysk chodzi dobrze.

Teraz sednum...
    Mogę jakoś z gniazda HDMI pociągnąć zasilanie do ledów, by odciążyć gniazdo usb?
    No i inne pytanie czy w gnieździe hdmi prąd sie pojawi po włączeniu tv (tak jak usb) czy muszę w tv wybrać opcje hdmi (mam 2 gniazda ale nie korzystam z żadnego).

0 1
  • #2 09 Gru 2017 21:16
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

krain_l napisał:
    Mogę jakoś z gniazda HDMI pociągnąć zasilanie do ledów, by odciążyć gniazdo usb?

Kup aktywnego (z własnym zasilaniem) HUBa USB.
    krain_l napisał:

Pinout 18 ma +5V (jakiej wydajności nie mam pojęcia) - pamiętaj, że takie działanie może uceglić ci wszystkie porty HDMI w tv!

0