Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 6s - podświetlenie wyświetlacza wygasa

09 Gru 2017 20:07 429 7
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie,
  Mam problem z telefonem iphone 6s chodzi o to że telefon normalnie działa i czasami wygasza mu się podświetlenie wyświetlacza bo jak spojrzę pod katem to widzę ze wyświetlacz działa pokazuje ikoniki tylko nie ma podświetlenia, proszę o jakieś rady co to może być może komuś sie przytrafiła taka sytuacja. Telefon nie upadł nie był zalany nic z tych rzeczy stan oceniam jako idealny niestety jest już po gwarancji.
 • Poziom 18  
  Takie zachowanie wskazuje na przerwę w obwodzie (zimny lut). Ja w mojej osobistej szóstce mam tak, że gaśnie mi czasami połowa podświetlenia, na 95% mam zimny lut pod driverem od podświetlenia i nie mam czasu sobie tego naprawić, jak to mówią - szewc w dziurawych butach chodzi :D

 • Poziom 27  
  W 6S lubi spalić się w mostek/dławik w torze zasilania jednej z "elektrod" podświetlenia. Bardzo możliwe, że u Ciebie przegrzewa się ów dławik i za jakiś czas dokona żywota.
  Problem jest w scieżce/połączeniu, przy padzie od dławika/mostka, tworzy się w tym miejscu spora rezystancja.
  Dławik się przegrzewa i pada podświetlenie.

  Nie spotkałem zimnych lutów pod driverem podświetlenia.
 • Poziom 18  
  Mówiąc mostek/dławik masz na myśli filtry? Mi się zdarzyły zimne luty pod driverem już dwa razy, ale w obu przypadkach były robione układy od dotyku a jeden z nich jest dokładnie pod driverem po drugiej stronie płyty.
 • Poziom 17  
  na początku podstaw inny LCD zobacz czy będzie to samo.
 • Poziom 18  
  Tak tak, ja mówię o szóstkach ofkors :D Podałem tylko jako przykład, tutaj sytuacja jest inna. Ale też trzeba mieć na uwadze że to, że się nie zdarzyły zimne luty nie znaczy że nie jest to możliwe :) Opis usterki wygląda na przerwę w obwodzie typu pojawiam się i znikam - takie są najgorsze :D