Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprawdzenie logów - windows 10

artekideapop 10 Gru 2017 13:45 201 7
  • Pomocny post
    #2 10 Gru 2017 13:50
    Magic_moon
    Poziom 18  

Usuń AVAST oraz Adobe Acrobat Reader i zainstaluj foxit reader
    Wykonaj Skanowanie za pomocą dr.web oraz malwarebytes następnie użyj adwcleaner.
    Sprawdź czy coś się zmieniło

0
  • #3 10 Gru 2017 13:58
    safbot1st
    Poziom 43  

Wykonaj taki fixlist.txt:

HKLM Group Policy restriction on software: %systemroot%\system32\mrt.exe <==== UWAGA
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [eofcbnmajmjmplflapaojjnihcjkigck] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [ofoeigeaodhbjogdigckajfhjbonaofg] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    S3 SWDUMon; \SystemRoot\system32\DRIVERS\SWDUMon.sys [X]
    ContextMenuHandlers5: [igfxcui] -> {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4} => -> Brak pliku
    AlternateDataStreams: C:\ProgramData\TEMP:1AAB2E68 [368]
    Hosts:
    EmptyTemp:

artekideapop napisał:
    czasami wydaje mi się że wolno coś mi laptop działa głównie przy przeglądaniu stron.

Powodów mogą być tysiące. Wykonaj ogólnie pojętą "konserwację" software i hardware.
    Piszesz, to co zacytowałem, z wiedzą jak antywiry obciążają przeglądanie stron?

Dodano po 3 [minuty]:

Tutaj (rozwiń):
    Spoiler:
    System Windows zamknął program Hard Disk Sentinel Engine z powodu tego błędu.

Program: Hard Disk Sentinel Engine
    Plik: C:\Windows\SysWOW64\hhctrl.ocx

Wartość błędu jest wyświetlona w sekcji Dodatkowe dane.
    Akcja użytkownika
    1. Otwórz plik ponownie.
    Ta sytuacja może być przejściowym problemem, który sam się rozwiąże po ponownym uruchomieniu programu.
    2.
    Jeśli nadal nie można uzyskać dostępu do pliku i
    - jest w sieci,
    administrator sieci powinien sprawdzić, czy nie ma problemu z siecią i czy można skontaktować się z serwerem.
    - jest na dysku wymiennym, na przykład dyskietce lub dysku CD-ROM, sprawdź, czy cały dysk jest włożony do komputera.
    3. Sprawdź i napraw system plików, uruchamiając program CHKDSK. Aby uruchomić program CHKDSK, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie CMD, a następnie kliknij przycisk OK. W wierszu polecenia wpisz polecenie CHKDSK /F, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    4. Jeżeli problem nie ustąpi, przywróć plik z kopii zapasowej.
    5. Ustal, czy można otworzyć inne pliki na tym samym dysku. Jeśli nie, dysk może być uszkodzony. Jeśli jest to dysk twardy, skontaktuj się z administratorem komputera lub dostawcą sprzętu
    komputerowego, aby uzyskać dalszą pomoc.

Dodatkowe dane
    Wartość błędu: C000000E

złapałeś BSOD?
    Zamieść widok na SMART z CrystalDiskInfo.

0
  • #4 10 Gru 2017 14:07
    artekideapop
    Poziom 13  

safbot1st napisał:
    Wykonaj taki fixlist.txt:

HKLM Group Policy restriction on software: %systemroot%\system32\mrt.exe <==== UWAGA
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [eofcbnmajmjmplflapaojjnihcjkigck] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [gomekmidlodglbbmalcneegieacbdmki] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    CHR HKLM-x32\...\Chrome\Extension: [ofoeigeaodhbjogdigckajfhjbonaofg] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    S3 SWDUMon; \SystemRoot\system32\DRIVERS\SWDUMon.sys [X]
    ContextMenuHandlers5: [igfxcui] -> {3AB1675A-CCFF-11D2-8B20-00A0C93CB1F4} => -> Brak pliku
    AlternateDataStreams: C:\ProgramData\TEMP:1AAB2E68 [368]
    Hosts:
    EmptyTemp:

artekideapop napisał:
    czasami wydaje mi się że wolno coś mi laptop działa głównie przy przeglądaniu stron.

Powodów mogą być tysiące. Wykonaj ogólnie pojętą "konserwację" software i hardware.
    Piszesz, to co zacytowałem, z wiedzą jak antywiry obciążają przeglądanie stron?

Dodano po 3 [minuty]:

Tutaj (rozwiń):
    Spoiler:
    System Windows zamknął program Hard Disk Sentinel Engine z powodu tego błędu.

Program: Hard Disk Sentinel Engine
    Plik: C:\Windows\SysWOW64\hhctrl.ocx

Wartość błędu jest wyświetlona w sekcji Dodatkowe dane.
    Akcja użytkownika
    1. Otwórz plik ponownie.
    Ta sytuacja może być przejściowym problemem, który sam się rozwiąże po ponownym uruchomieniu programu.
    2.
    Jeśli nadal nie można uzyskać dostępu do pliku i
    - jest w sieci,
    administrator sieci powinien sprawdzić, czy nie ma problemu z siecią i czy można skontaktować się z serwerem.
    - jest na dysku wymiennym, na przykład dyskietce lub dysku CD-ROM, sprawdź, czy cały dysk jest włożony do komputera.
    3. Sprawdź i napraw system plików, uruchamiając program CHKDSK. Aby uruchomić program CHKDSK, kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz polecenie CMD, a następnie kliknij przycisk OK. W wierszu polecenia wpisz polecenie CHKDSK /F, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
    4. Jeżeli problem nie ustąpi, przywróć plik z kopii zapasowej.
    5. Ustal, czy można otworzyć inne pliki na tym samym dysku. Jeśli nie, dysk może być uszkodzony. Jeśli jest to dysk twardy, skontaktuj się z administratorem komputera lub dostawcą sprzętu
    komputerowego, aby uzyskać dalszą pomoc.

Dodatkowe dane
    Wartość błędu: C000000E

złapałeś BSOD?
    Zamieść widok na SMART z CrystalDiskInfo.

Wykonałem fix'a. Zobaczymy jak będzie, najważniejsze że nie ma nic groźnego.
    Tak miałem blue screen'a ale system się uruchomił ponownie i działa.
    W załączeniu zrzut ekranu z Crystal Disk Info.

0
  • #5 10 Gru 2017 14:16
    Kolobos
    Spec od komputerów

Ten wpis dodaje Avast, nie trzeba go usuwac:

0
  • #6 10 Gru 2017 14:18
    artekideapop
    Poziom 13  

Kolobos napisał:
    Ten wpis dodaje Avast, nie trzeba go usuwac:

Avasta nie usuwam, ponieważ uważam że jest ok tak samo reader.

0
  • Pomocny post
    #7 10 Gru 2017 14:22
    safbot1st
    Poziom 43  

Piszemy o 2 różnych rzeczach - kolega zwrócił mi uwagę, że tą linię niepotrzebnie umieściłem.
    AVAST jak musisz, to miej.

artekideapop napisał:
    tak samo reader

Ja readera też odradzam. Foxit jest znacznie bezpieczniejszy, sensowniejszy i szybszy.
    Ewentualnie reader w wersji pro przydaje się bardzo jak jesteś drukarzem/grafikiem.

0
  • #8 10 Gru 2017 14:25
    artekideapop
    Poziom 13  

safbot1st napisał:
    Piszemy o 2 różnych rzeczach - kolega zwrócił mi uwagę, że tą linię niepotrzebnie umieściłem.
    AVAST jak musisz, to miej.
    artekideapop napisał:
    tak samo reader

Ja readera też odradzam. Foxit jest znacznie bezpieczniejszy, sensowniejszy i szybszy.
    Ewentualnie reader w wersji pro przydaje się bardzo jak jesteś drukarzem/grafikiem.

Dobrze więc sprawdzę tego Foxit'a. Może akurat będzie lepiej :)

0