Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ferguson Ariva 250 Combo - Lista kanałów w formacie BIN - jak ją otworzyć?

7dy7 10 Dec 2017 21:41 4212 7
    7dy7
    Level 7  
    Jak otworzyć starą listę kanałów zapisaną w pliku *.bin :?:
    Próbowałem ją wgrywać na nowym jak i na starym sofcie (1.27B9 i 1.31B2) w urządzeniu - niestety w nowszym w ogóle się nie da bo lista robiona na starszym sofcie i biny się nie zgadzają, a w starym po wgraniu nic się nie zmienia i dalej nie ma kanałów), oraz otwierać w programach Ariva_3606_Editor (nie otwiera bin-ów), HCEditV121, HD Channel Edit (wywala błąd Invalid data format, check the source file), ten plik bin z listą zapisywałem kiedyś w pliku ch_list_20160806.bin funkcją Save channel list w dekoderze, tylko co z nią teraz zrobić? Tworzenie nowej listy to ogromna strata czasu a czyjejś z sieci producent nie poleca wgrywać. Ponadto robienie nowej listy było by trudne gdyż nie pamiętam w jakiej kolejności dokładnie miałem tam ustawione wszystkie kanały, a nie mam zrobionego oddzielnie spisu na kartce. Chciałem np. zobaczyć gdzieś podgląd tego pliku bin i w ostateczności zrobić nową listę na jej podstawie. W notatniku czy wordzie też nie otwiera się poprawnie ten BIN. Proszę o wszelkie porady - na pewno się przydadzą :|
    7dy7
    Level 7  
    edytor od niego? czyli od kogo? nic tam nie znalazłem, sa tylko do pobrania listy kanałów, edytora nie widać.
    7dy7
    Level 7  
    Od Freesata sprawdzałem, DB EDITOR oraz DBEditor V2.2 ale też nie otwierają żadnej listy kanałów, plik bin się otwiera ale nie ma żadnych kanałów, sprawdzałem do v7 i v8 oraz typ SAT i TP to samo - brak kanałów. Jeszcze jakiś pomysł?
    LeDy
    Level 43  
    W linku co podałem coś pisało o formacie UDF. Normalnie to się robiło kopię ABS i plik User db. była lista. Dokładnie już nie pamiętam.
    marqqv
    Level 32  
    Jeżeli nic nie pomaga to dlaczego nie przeszukać jeszcze raz satelitę oraz naziemną i wprowadzić do ulubionych i z tego stworzyć listę programów .
    7dy7
    Level 7  
    faktycznie, trzeba było zrobić plik abs i z niego się robi nową listę kanałów, a nie z pliku bin :-( musiałem od nowa wyszukiwać i robić