Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zewnętrzna antena wi fi do laptopa, do odbierania sygnału z budynku

11 Gru 2017 01:01 3876 5
 • Poziom 13  
  Cześć
  Czy istnieją i czy jest taka możliwość, aby dołożyć zewnętrzna antene wi fi do laptopa i odbierać sygnał wi fi z budynku w którym jest darmowa sieć, odległość plus minus 100 m.
 • Poziom 24  
  Jest taka opcja :) Można np takie coś Link
 • Poziom 37  
  mistrzszymon1 napisał:
  Jest taka opcja :) ...


  Takiej opcji nie ma. W tamtym budynku musiałaby też być antena kierunkowa i musiałaby wskazywać na antenę autora. Po drodze nie powinno być żadnych przeszkód. WiFi to nie komunikacja jednostronna (jak np. w telewizorze).
 • Poziom 24  
  100 m jak autor mówił to wcale nie jest tak dużo :) ja kiedyś zwykłą anteną yagi miałem internet z Mc donalda który był dużo wiecej niż 100m i w dodatku w dużym mieście w którym było naprawde wiele sieci dookoła :)
 • Poziom 38  
  mistrzszymon1 napisał:
  Jest taka opcja :) Można np takie coś Link

  Jak se chesz mózg usmażyć względnie wkurzyc sąsaidów dookoła lub zrobić na konsekwencje od regulatora telekomunikacji, to śmiało. Bo według opisu to łamie przepisy majac moc wyjsciową 50x wiekszą niż dozwolona w tym kraju. DO tego ma zapewne tak porażająca jakość, że klękajcie narody!
 • Specjalista Sieci, Internet
  mateusz33 napisał:
  czy jest taka możliwość, aby dołożyć zewnętrzna antene wi fi do laptopa

  Nie ma anten wifi do laptopa - są tylko zewnętrzne (wewnętrzne) karty sieciowe.
  Można podłączyć antenę do odbioru wifi, ale to laptop trzeba rozebrać (by do łącz wbudowanej sieciówki się dostać a wtedy cała mobilność takiego komputera bierze w łeb i jest to już stacjonarny komputer), sam laptop tez musi mieć taką możliwość (producent karty wifi nie przytwierdził anten wbudowanych tak, że nie da się ich bez lutownicy lub innego sprzętu odłączyć).
  mistrzszymon1 napisał:
  100 m jak autor mówił to wcale nie jest tak dużo

  W zabudowie? - wedle przepisów moc wypromieniowywanego sygnału wifi w paśmie 2,4 GHz to TYLKO 100 mW (dla 5 GHz to bodajże 200 mW) - jesteś pewien, że sygnał wifi o takiej "mocy" jest w stanie pokonać te 100m w jakości wystarczającej do utrzymania połączenia?
  Zazwyczaj takie darmowe hot spoty to góra stabilny zasięg do 10 m od tego miejsca (nikt nie ma ochoty dzielić się "darmowym" wifi, skoro sam realnie ponosi koszty jego utrzymania!).
  Może za to co poleciłeś nie ma "kryminału", ale zapewniam, że ewentualna wizyta (a ona będzie) ekipy pomiarowej z UKE wybije Ci taki pomysł z głowy i bądź pewny, że trwale.
  To, że pasmo 2,4 i 5 GHz nie jest koncesjonowane nie oznacza, że każdy w sieci wifi z jego mocą i zasięgiem może sobie robić co chce.
  Proszę się z tym zapoznać a zrozumie Kolega o czym mowa: