Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pomóżcie w pobraniu aplikacji DJI go

14 Gru 2017 18:06 5319 8
  • Poziom 37  
    Witajcie Wszyscy Ludzie Dobrej Woli!
    I wybaczcie mi lamerskie podejście do tematu. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że jestem starym grzybem nie mającym pojęcia o informatyce. Jestem zapalonym fotografem zajmującym się tą dziedziną od ponad 60-ciu lat. Od syna dostałem w prezencie drona "Mavic pro platinum" i nie mogę go sprawdzić bo j/w piszę jestem informatycznym kaleką. Naładowałem akumulatory w dronie i w sterowniku, zdjąłem blokadę i zabezpieczenie gimbala, podłączyłem kabelek ze sterownika do telefonu (iPhone 7) włączyłem zasilanie sterownika i drona, włączyłem w telefonie "Ustwienia", wybrałem sieć Wi-Fi (Mavic-82aa9c) wpisałem żądany kod (Password - 0350.....) i .... brak połączenia. Wyczytałem jeszcze z instrukcji, że trzeba pobrać i zainstalować "Aplikację DJI GO" przed korzystaniem z drona. "Zeskanuj kod QR aby pobrać najnowszą wersję." Nie wiem jednak jak to zrobić? I tu prośba do Was aby ktoś pomógł mi i wytłumaczył - czym mam zeskanować ten kod i w jaki sposób ściągnąć i zainstalować tą aplikację? Proszę przy tym o wyrozumiałość i tłumaczenie w sposób niezwykle podstawowy, tak jak byście tłumaczyli to własnemu dziadkowi a młodsi nawet pradziadkowi.
    Pragne też wyjaśnić, że najpierw zarejestrowałem sie na " Polskiem Forum FPV" ale od ponad 24 godzin nie jestem aktywowanym i nie mogę o nic tam zapytać a w dodatku jak na ironię piszą, że w razie kłopotów z aktywacja skontaktuj się z adninistratorem witryny. Oczywiście bez zalogowania kontakt jest niemożliwy i koło się zamyka. Jak widzicie, jesteście dla mnie "ostatnią deską ratunku".
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    Dzięki "Christophorus" ale niewiele to wyjaśnia. Tyle to ja wiem, że nie muszę kopiować tego kodu QR jeśli nie chcę mieć najnowszej wersji ale pewnie bym chciał mieć najnowszą. Poza tym nawet jeśli kupię w sklepie tą aplikację (M.GO) to i tak nie wiem jak ją zainstalować? Nie wspomnę już o tym, że jest tego kilka wersji i to głównie na "Androida" a ja nie wiem nadal jaka wersja będzie działać z iPhonem7?
    Może ktoś jeszcze coś podpowie?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    No i wywalczyłem pewien sukces. Pogoda nie jest zbyt fotogeniczna ale zamieszczam kilka fotek z lotów.
    Pomóżcie w pobraniu aplikacji DJI go

A tu, jak się uda filmik:

• Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    No jakoś się uporałem z tym problemem czy raczej trafniej by powiedzieć - wieloma problemami.
    Z tą ceną to faktycznie trochę nieciekawie ale można kupić coś znacznie tańszego o parametrach niewiele gorszych. O np. takiego: https://allegro.pl/dron-dji-spark-kolor-do-wybory-komplet-najtaniej-i7404659182.html
    "Spark" ma nieco mniejszy zasięg i wymiary a także krótszy czas lotu ale zdjęcia i filmy robi podobnej jakości.
  • Poziom 37  
    Problem rozwiązałem dzięki pomocnemu postowi kol. "Christophorus" z dnia 14.12. 2017r. który usunąl (niestety) swoje konto.