Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz Bezprzewodowy Bosch BBHMOVE6N - zwiększenie mocy

14 Gru 2017 20:24 798 4
  • Poziom 11  
    Witam.
    Mam odkurzacz bezprzewodowy marki Bosch BBHMOVE6N - odkurzacz sprawuje się "w miarę" dobrze, drobne pierdoły odkurza, ale są momenty gdzie jego moc wciągania jest za mała, wręcz beznadziejna.

Jest jakaś możliwość zwiększenia mocy wsysania? Ktoś coś wie? - Nawet kosztem baterii.

• Specjalista AGD
    Pytanie trochę nie rozsądne.
    Tak by odczuć różnicę siły ciągu trzeba by było na nowo skonstruować ten odkurzacz.

Trzeba założyć większy silnik i większą turbinę, z racji iż będą to wieksze gabaryty trzeba by było również coś zrobić z obudową.
  • Poziom 11  
    Domyślam się, że może to brzmieć niepoważnie, ale zapytać warto - są magicy elektrycy może coś, ktoś kiedyś zrobił :)

Bardziej myślałem o zwiększeniu natężenia, by w ten sposób zwiększyć moc w silniku co za tym byłaby większa moc wsysania.. ale to takie moje wymysły :)

• Specjalista AGD
    Silniczek i tak kręci się z zawrotną prędkością.
    Zwiększenie jego obrotów w bezpieczny dla niego sposób nie przyniesie jakich kolwiek odczuwalnych skutków.
    Można by było pokusić się o przeróbke turbiny ale o takich wymiarach to raczej na zamówienie.
    Główny problem to gabaryty urządzenia. Gdyby było tam więcej miejsca to można by było wstawic beszczotkowy silnik od modelu rc i dużą turbine.. Ale cóż.. Miejsca brak..
  • Poziom 11  
    No cóż, @nioop wyczerpał wszelkie pytania i ewentualne sugestie.
    Dzięki!