Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Electrolux ESL8510RO - Słabo grzeje wodę, suszy, a teraz nie dycha...

gtae 15 Dec 2017 20:59 1272 1
 • #1
  gtae
  Level 10  
  Witajcie,

  Mam kłopot ze zmywarką Electrolux ESL8510RO (w miarę świeża, blisko 3 lat, niedawno skończyła się jej 2 letnia gwarancja hehe). Od kilku tygodni zauważyłem, że nie domywa i zacząłem się temu przyglądać. Na najczęściej używanym programie (3 - do średnio zabrudzonych garów, ok. 60°C) zmywa zimną wodą (otworzyłem drzwi w trakcie programu), ale pod koniec już suszy (po zakończonym programie gdy otworzę drzwi para bucha).  Gdy przestawiłem program na Eco (najniższa temperatura) to o dziwo woda w trakcie zmywania była letnia (na pewno niższa temperatura od tej, która być powinna, ale nie zimna). Suszenie też raczej OK. Przyglądałem się temu dalej, po kilku dniach przeczyściłem sitka (te w środku jak i na wężu doprowadzającym wodę), wyłączyłem na pół godziny z gniazdka. Puściłem program zwyczajowy (nr. 3), już absolutna zima bez suszenia.

  Na programie Eco w połowie (z wodą w środku) zmywarka zatrzymała się. Świeci się zielona lampka na dole obudowy (koniec programu), wyświetlacz ciemny, przyciski nie reagują. Odłączenie z sieci nic nie daje. Reaguje tylko na klawisz włączenia, który zapala tę zieloną lampkę. Nie można wybrać żadnego programu. Czy więc pacjent zmarł w trakcie badań ? :)

  Dzięki za wszelkie sugestie.
 • #2
  jaszczur1111
  Level 33  
  Zanim padła całkiem to miałbym sugestię, że jest albo za słaby przepływ wody przez grzałkę przepływową, i rozłącza ja zabezpieczenie termiczne, stąd zimna woda i niedomyte gary. Jednak jak teraz padła to nie wiem co Ci poradzić poza kolejnym resetem. Może dłuższym np. 1 doba.

  Temat zmywarek rozpracowaliśmy z moim synem i mamy sterownik na arduino, ale to wymaga kompletnego kipiszu w środku i rezygnacji z pewnych funkcji. Za to jest niezawodna i nareszcie myje szybko i skutecznie. W dodatku koszt przeróbki to śmieszne pieniądze, nie licząc swojej pracy.