Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cabletech URZ4024 - Nie włącza się

jacekk232 03 Sty 2018 23:36 483 6
  • #1 03 Sty 2018 23:36
    jacekk232
    Poziom 16  

Witam.

Telewizor Cabletech URZ4024 24" po podłączeniu do prądu zapala się niebieska dioda. Telewizor nie reaguje na przycisk zasilania, nie włącza się. Napięcia na płycie głównej w punktach kontrolnych (5VST, 5V, 12VA, 12VB, 2.5V, 1.1V VDD) prawidłowe.

Po kilkukrotnym odłączeniu i podłączeniu telewizora do sieci, niebieska dioda gaśnie i zapala się czerwona. Na płycie głównej dostępne są napięcia 5VST i 12VA. Telewizor daję się normalnie włączyć i działa poprawnie aż do wyłączenia.

Po wyłączeniu niebieska dioda gaśnie, zapala się czerwona i telewizor przestaje reagować na jakikolwiek przycisk. Mimo iż telewizor wydaje się być w trybie STAND_BY wszystkie napięcia na płycie głównej nadal są obecne.

Aby powtórnie uruchomić telewizor trzeba go znowu kilka razy odłączyć i podłączyć do sieci.

Co może być przyczyną takich objawów? Zasilacz czy może coś innego?

Pozdrawiam
    Jacek

0 6
  • #2 04 Sty 2018 08:51
    Przjaciel
    Poziom 9  

Na pewno zasilacz ma szynę odpowiadającą za przejście w tryb Stan By. Trzeba zobaczyć czy występuje tam sygnał, co da odpowiedź czy to procesor nie wysyła tego sygnału, czy zasilacz go ignoruje.
    Ja jednak obstawiał bym zasilacz, ponieważ po podłączeniu do sieci zasilacz sam z siebie powinien uruchomić się tylko w trybie Stand By

1
  • #3 04 Sty 2018 18:29
    jacekk232
    Poziom 16  

Raczej trudno będzie mi znaleźć to miejsce w zasilaczu. Do tej pory nie znalazłem schematu do tej płyty głównej. W ogóle w internecie jest mało informacji o tej płycie.

A czy uszkodzona pamięć flash spi może być powodem takich objawów? Pytam bo kiedyś miałem telewizor LG, który po włączeniu działał dobrze aż do wyłączenia. Po przejściu do stand-by już się nie dało go włączyć. Trzeba było go na kilka minut odłączyć od zasilania. Pomogło wgranie nowego firmware. Sytuacja troszkę podobna jak z tym tv.

0
  • #5 05 Sty 2018 20:27
    jacekk232
    Poziom 16  

Ten temat czytałem. Nie wiem tylko jak wgrać wsad do pamięci. Czy można to zrobić z poziomu telewizora np. poprzez USB czy trzeba wylutować pamięć i wgrać wsad programatorem?

0
  • #6 06 Sty 2018 11:39
    elmo071
    Poziom 20  

Możesz kolego wgrać wsad tylko programatorem , po przez usb wgrywasz firmware.

0
  • #7 09 Sty 2018 16:13
    jacekk232
    Poziom 16  

Przjaciel napisał:
    Na pewno zasilacz ma szynę odpowiadającą za przejście w tryb Stan By.

Na płycie, w pobliżu zasilacza, jest pin oznaczony PWON_OFF. Jeśli tv jest w trybie stand-by to na tym pinie napięcie wynosi 0V, jak pracuje to ok. 2,7V. Po wyłączeniu telewizora napięcie na tym pinie nadal wynosi 2,7V. Wygląda na to, że procesor nie zdejmuje tego sygnału.

Niestety nie znalazłem żadnego schematu do tej płyty. A po ścieżkach trudno dojść co i gdzie jest połączone.

Nie mam też programatora aby podmienić wsad w flash spi. Gdyby to był mój telewizor to bym kupił programator i sprawdził czy podmiana wsadu pomoże. A tak to dodatkowe koszty i brak gwarancji na sukces.

Telewizor wraca do klienta. Dziękuję kolegom za pomoc. Temat zamykam.

0