Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskiwanie danych z prawdopodobnie uszkodzonej karty micro SDHC 16 GB.

Rosoft 10 Sty 2018 15:43 330 14
  • #1 10 Sty 2018 15:43
    Rosoft
    Poziom 4  

Witam. Przychodzę z następującym problemem:

W moim telefonie (Samsung Galaxy J5 2016) miałem kartę micro SDHC 16 GB. Kupiłem ją jakieś 2 lata temu. Jest to karta klasy 4 (Teraz już bym takiej nie kupił). Jej zdjęcie dla dokładnego rozpoznania ↓↓↓

Pewnego dnia gdy chciałem obejrzeć swoje zdjęcia zrobione kilka dni temu, jednak nie było ich w galerii. Karta nie wyświetlała się też w menadżerze plików. Po przełożeniu jej do innego telefonu także nie było jej widać. Próbowałem też na komputerze przez adapter USB. I tutaj sytuacja była troszeczkę inna. Po włożeniu adaptera z kartą do gniazda USB, karta pojawia się na dosłownie sekundę lub dwie i znika. Dzieje się tak kilka razy na minutę. Chciałbym przywrócić tylko i wyłącznie zdjęcia (Nawet nie myślę o ratowaniu karty). Czy jest to w jakikolwiek sposób możliwe?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D

0 14
  • #4 10 Sty 2018 16:12
    Rosoft
    Poziom 4  

Chciałbym dodać, że czas pojawiania się karty w komputerze jest różny. Przed chwilą np. pokazała się tylko na niecałą sekundę. Kiedyś, gdy pojawiła się na dłużej udało mi się wejść we "Właściwości" i system pokazywał pojemność 0 bajtów. Ikonka karty jest "szara", nie taka jak np. dysku twardego. Załączam screena.

0
  • #5 10 Sty 2018 16:16
    KodIT

Poziom 20  

Akurat 0B we właściwościach tragedią nie jest.
    Sprawdź, czy program DMDE lub Photorec ją zobaczy po podłączeniu z właściwą pojemnością.

0
  • #6 10 Sty 2018 16:20
    Rosoft
    Poziom 4  

Ale czy program zobaczy ją i będzie można coś sprawdzić jeśli komputer widzi kartę np. tylko przez sekundę?

0
  • #8 10 Sty 2018 16:30
    Rosoft
    Poziom 4  

Nie zbyt :/ Zamówiłem Raspberry Pi 3 i będę je miał za jakiś dzień lub dwa. Systemem oczywiście będzie linux. Wtedy mogę sprawdzić.

Przed chwilą karta pojawiła się na dłużej i zdążyłem wejść w jej właściwości. ↓

0
  • #10 12 Sty 2018 15:56
    Rosoft
    Poziom 4  

Spróbuję i dam znać potem :)

Dodano po 2 [godziny] 13 [minuty]:

Niestety linux w ogóle nie wykrywa karty :/

0
  • #12 13 Sty 2018 22:06
    michal_aniol
    Poziom 32  

KodIT napisał:
    To niestety sam nic z tym nie zrobisz :(

Domowym sposobem nie, ale w labie jest szansa odzyskania danych z pominięciem kontrolera. Moduły pamięci powinny być sprawne, bardzo rzadko ulegają uszkodzeniu.

0
  • #14 14 Sty 2018 11:59
    Rosoft
    Poziom 4  

Dzięki za podpowiedzi panowie :D Czy orientujecie się ile takie coś może kosztować?

0
  • #15 15 Sty 2018 09:02
    michal_aniol
    Poziom 32  

Zależy od labu, ale zwykle ceny od 1200 netto w górę. Podzwoń i popytaj.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo