Witam
Potrzebuje zrobić prosty przełącznik, z pamięcią danego ustawienia.
tzn: powiedzmy mam cztery diody oraz przełącznik chwilowy.
-zasilanie włączone pali się pierwsza dioda, naciskam przycisk zapala się następna i tak w kółko (zapalenie się diody sygnalizuje ustawienie na wyjściu układu odpowiedniego stanu) (wyjście 2bity)
Jak najprościej zapamiętać te ustawienia?
Tak, aby po włączeniu ponownie zasilania świeciła się dioda(tzn taki sam adres na wyjściu) jak przed wyłączeniem zasilania.
Potrzebuje zrobić prosty przełącznik, z pamięcią danego ustawienia.
tzn: powiedzmy mam cztery diody oraz przełącznik chwilowy.
-zasilanie włączone pali się pierwsza dioda, naciskam przycisk zapala się następna i tak w kółko (zapalenie się diody sygnalizuje ustawienie na wyjściu układu odpowiedniego stanu) (wyjście 2bity)
Jak najprościej zapamiętać te ustawienia?
Tak, aby po włączeniu ponownie zasilania świeciła się dioda(tzn taki sam adres na wyjściu) jak przed wyłączeniem zasilania.