logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak zapamiętać ustawienia 2-bitowej pamięci bez podtrzymania zasilania?

dnatime 12 Sie 2005 22:17 825 2
REKLAMA
  • #1 1729600
    dnatime
    Poziom 10  
    Posty: 73
    Ocena: 6
    Witam

    Potrzebuje zrobić prosty przełącznik, z pamięcią danego ustawienia.

    tzn: powiedzmy mam cztery diody oraz przełącznik chwilowy.

    -zasilanie włączone pali się pierwsza dioda, naciskam przycisk zapala się następna i tak w kółko (zapalenie się diody sygnalizuje ustawienie na wyjściu układu odpowiedniego stanu) (wyjście 2bity)

    Jak najprościej zapamiętać te ustawienia?
    Tak, aby po włączeniu ponownie zasilania świeciła się dioda(tzn taki sam adres na wyjściu) jak przed wyłączeniem zasilania.
  • REKLAMA
  • #2 1729607
    ogryz
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 4186
    Pomógł: 391
    Ocena: 134
    Witam!
    Dowolny licznik binarny, z przyciskiem do wejścia CLK. Możesz wykorzystać licznik 4-bitowy lub większy, wtedy zwierasz niepotrzebny bit do nóżki RESET. Z zapamiętaniem może być problem.

    Pozdrawiam.
  • #3 1729641
    dnatime
    Poziom 10  
    Posty: 73
    Ocena: 6
    Chodzi głównie żeby po wyłączeniu zasilania zapamiętać prosto stan tego licznika.
REKLAMA