Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak internetu po odblokowaniu portów

01 Lut 2018 10:13 312 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam modem i router od Inea. Dwa dni temu poprosiłem operatora o otwarcie NAT bo miałem problem z graniem online na Xboxie - nie do końca to pomogło bo trzeba było jeszcze ręcznie odblokować porty w ustawieniach routera. O tyle było to wygodne, że nie musiałem ich wpisywać ręcznie bo można było wybrać z listy konkretne porty do Xboxa. Niestety po tym odblokowaniu mam problem z internetem, widzę sieć z modemu i routera ale nie mogę się połączyć. Np. po wpisaniu hasła do sieci w telefonie wyskakuje "internet może być niedostępny, połącz z inną siecią". Robiłem już to kiedyś ale w innym domu i nie było problemu. W czym może być problem? Usunąłem te porty ale nic się nie zmieniło. Może coś z adresami MAC? Bo kojarzę, że przed tym wszystkim widniały adresy MAC urządzeń, a po tym już nie (ale to pewnie dlatego, że już je rozłączyło?).
  • Moderator - Sieci, Internet
    Czy aby dostawca nie ustawił go w trybie Bridge? Masz dostęp do internetu ale tylko na jednym urządzeniu bo do dyspozycji masz tylko jeden adres IP od dostawcy .