Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm INTEGRA 64 firmy Satel - Konserwacja

01 Lut 2018 12:30 837 11
  • Poziom 2  
    Witam,
    Mam pytanie do specjalistów od systemów alarmowych.
    Właśnie skończyła mi się przebudowa/remont domu i zamierzam się wziąć za alarm. W związku z tym iż alarm był montowany przed remontem to mam np. zapas kabla przy czujkach ruchu i manipulatorze alarmu.
    Moje zadanie zatem będzie polegało na skróceniu kabla i zamocowaniu czujek w prawidłowy sposób do ściany.
    Pytanie jak mam się do tego zabrać nie uszkadzając systemu alarmowego?

1) Włączyć tryb serwisowy?
    2) Odłączyć zasilanie AC?
    3) Odłączyć akumulator?
    4) Podłączyć tak samo czujniki i manipulator po uprzednim skróceniu przewodu?
    5) Podłączyć akumulator?
    6) Włączyć zasilanie AC?

I tu nasuwa się pytanie czy przez ten zabieg nie zresetuje mi się zaprogramowana centrala?
    Czy bateria podtrzymująca RAM i zegar podtrzyma zaprogramowaną centralkę?

Z góry dziękuje za informację
  • Poziom 41  
    Wszystko oprócz punktu pierwszego, w takiej kolejności.
    Archtree napisał:
    czy przez ten zabieg nie zresetuje mi się zaprogramowana centrala?
    Nie.
    Archtree napisał:
    Czy bateria podtrzymująca RAM i zegar podtrzyma zaprogramowaną centralkę?
    Tak. Zakładam oczywiście, że nie jest rozładowana/uszkodzona, ale jeśli centrala jest w miarę nowa, to nie będzie problemu.
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    masz hasło serwisowe ??

Po otwarciu obudowy alarmu będziesz miał na manipulatorze informację "Był sabotaż wezwij serwis" i bez hasła serwisowego tego nie skasujesz.
  • Użytkownik usunął konto  
    a skąd wiesz że takie nie jest?? Kolega raczej nie zna się na alarmach i chce uniknąć wizyty serwisanta więc może dobrze było by go uprzedzić że takie coś może go spotkać, a jest tak domyślnie ustawione w integrze więc większe prawdopodobieństwo że tak jest ustawione niż że nie jest.
    Tylko po co czepiać się słówek ?? Ani autor, ani ja ani Ty nie wiemy jakie jest ustawienie więc trzeba przyjąć że taki komunikat się pojawi i trzeba wcześniej pomyśleć o haśle serwisowym bo może się okazać że osoba która zakładała alarm nie będzie chciała mu pomóc a przy programowaniu zablokowała wejście z kołków i okaże się że będzie trzeba programować od nowa centralę, czego autor chciał uniknąć.
  • Poziom 2  
    Panowie, dziękuje za zaangażowanie w temat.
    Znam hasło serwisowe i wykonałem tak jak napisałem na początku.
    Aby odłączyć zasilanie akumulatora trzeba otworzyć centralkę a tam jest czujnik sabotażowy.
    Stąd pomyślałem, że jest niezbędne wejście w tryb serwisu aby niepotrzebnie nie wywoływać alarmu.
    Poza tym bałem się że bateria na płycie nie podtrzyma pamięci alarmu (montaż systemu był w 2014 roku.)
    Ale dała radę, próbę wykonałem i po ponownym włączeniu zasilania wszystko jest okej.
    Pytanie czy skoro teraz dała radę na ok 30 min to czy dla radę dalej dalej. Wymiana powinna być lub zalecana jest po 5 latach

Sabotaż z kolei miałem przed swoim zabiegiem i mam do tej pory na czujce. Jak ją obejrzałem to doszedłem do wniosku że jest odłączony jeden kabelek. I teraz pytanie czy wiecie gdzie go podpiąć?
    Ja już mam pewną teorię z czystej logiki (analogicznie jak w przypadku pozostałych czujek), ale ta czujek niestety jest inna. (inny producent i nie ma czujnika zbicia szyby).
    Dotłaczam zdjęcie z zapytaniem gdzie to podłączyć?

z góry dziekuję
  • Poziom 16  
    Trzeci zacisk licząc od lewej strony.
    Zielony przewód pod trzeci zacisk od lewej strony "alarm eol".
  • Poziom 2  
    Tak właśnie myślałem :)
    Dzięki.
    Tematu jeszcze nie zamykam bo może coś się wydarzy po drodze :)