Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Whirlpool AWG879/D - programator źle działa, klawisze funkcyjne również

05 Lut 2018 14:39 498 9
 • Poziom 10  
  Dzień dobry.
  Mam problem z pralką Whirlpool AWG 879/D. Po włączeniu pralki klawiszem brak jest możliwości wybrania programu pokrętłem programatora, na wyświetlaczu w miejscu gdzie normalnie był widoczny przewidywany czas prania pojawia się tylko liczba 205. Jak by się nim nie kręciło. Dodatkowo nie funkcjonują klawisze funkcyjne wyboru "Bez zagnieceń" itd. Jedynym sposobem na uruchomienie pralki jest wybranie programu przy wyłączonej pralce, po czym jej uruchomienie włącznikiem. Program startuje wówczas bez oczekiwania na klawisz "Start", lecz przebiega normalnie. Klawisze funcyjne tak jak pisałem nie działają, nieważne co się z pralką dzieje.

  Co zostało sprawdzone?
  1. Wymontowany moduł pralki - bez widocznych uszkodzeń, załączyłem zdjęcia
  2. Sprawdzone instalacje wodne - bez uwag.
  3. Sprawdzone okablowanie wewnętrzne - bez uwag.

  Mają Panowie może jakieś pomysły? Czy to padnięty moduł? Coś konkretnego? Lutownica mi nie straszna :) Z góry dziękuję za pomoc.
  Marcin
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 29  
  A grzałka sprawdzona ( również na upływność ) , a silniczek jak tam się czuje?
  Czy reset programu też nic nie daje? Jak diagnostyka hydrostatu? Ja obstawiam grzałkę, silnik do sprawdzenia. Na początek bez lutownicy tylko multimetr. Co się dzieje z blokadą drzwi - działa?
 • Poziom 10  
  Jak już program wystartuje sposobem który opisałem powyżej, wtedy przebiega normalnie. Grzałka grzeje, silnik pracuje, elektrozamek też zachowuje się normalnie. Nie działają STALE klawisze funkcyjne, no i start przebiega w nienormalny sposób.
  Hydrostatu nie sprawdzałem, ale mam wrażenie, że skoro program pracuje po dziwnym starcie poprawnie, to też powinien być sprawny?
 • Poziom 29  
  Napiszę teraz tylko tyle jeżeli grzałka ma upływność to fiksuje programator a Ty to właśnie masz, również nie bez potrzeby pisałem o dokładnym sprawdzeniu pozostałych elementów.Ale jeżeli uważasz inaczej to cóż Twój Kolego wybór i prawo. Powodzenia. I jeszcze jedno na ostatnim foto ( słaba jakość ale trochę widać) widoczne odchylenie od radiatora , brak masy termoprzewodzącej co też może skutkować fiksowaniem programatora.
 • Poziom 10  
  Szanuje doświadczenie kolegi i sprawdzę tą grzałkę. W jaki sposób sprawdzić grzałkę na jej ewentualną upływność? No i hydrostat o którym nie mam zielonego pojęcia :).
  Dziękuję za pomoc. Pralka to dla mnie nowość. Naprawiałem już różne sprzęty, pralki jeszcze nie miałem okazji.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Możesz sprawdzić miernikiem grzałkę : maksymalny zakres i mierzysz między blachą mocowania grzałki a jedną z końcówek jej zasilania. Hydrostat sobie daruj. Zajrzyj lepiej do modułu sterującego z przodu pralki.
  wiesiekmisiek napisał:
  I jeszcze jedno na ostatnim foto ( słaba jakość ale trochę widać) widoczne odchylenie od radiatora , brak masy termoprzewodzącej co też może skutkować fiksowaniem programatora.
  Nie wymyślaj, tam jest wszystko w porządku.
 • Poziom 10  
  No i najwyraźniej doświadczenie wygrało z pierwszym wrażeniem. Pomierzona grzałka okazała się faktycznie spalona. Brak jakiegokolwiek przejścia pomiędzy stykami zasilania, dodatkowo przebicie do masy - oporność na pozionie 800 Ohm. Moduł przedni nie wykazuje widocznych uszkodzeń.
  Grzałka jutro do zakupu i mam nadzieję, że to jedyne uszkodzenie. Czy spalona grzałka faktycznie ma aż tak duży wpływ na programator? Dla mnie lekkie zdziwienie :).
  Dziękuję kolegom za pomoc, dam znać jaki będzie efekt wymiany.
 • Pomocny post
  Poziom 29  
  Tak grzałka potrafi dużo nawywijać i zakłócić działanie programatora zresztą tak jak i pompa odpływu wody brudnej.
 • Poziom 10  
  Grzałka wymieniona, wszystko działa jak należy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
 • Poziom 10  
  Wymiana grzałki.