Witam,
Aby osadzić plik audio na stronie, wstawiam w sekcji <body> kod:
<audio src="ścieżka do pliku audio" controls></audio>
albo
<audio controls>
<source src="ścieżka do pliku audio" type="audio/mpeg">
</audio>
Chciałbym, aby kontrolka audio wyświetlała się wyśrodkowana w poziomie
Wstawiłem więc kod między znaczniki:
center ................ /center (oczywiście center i /center w nawiasach ostrokątnych - tym poście użycie tych nawiasów powoduje nieoczekiwane efekty, dlatego nie zostały użyte)
Wyświeliło się to prawidłowo i działa.
Prawdopodobnie używanie obecnie znaczników center jest przestarzałe i niewskazane.
Należy stosować CSS.
Sporo się naszukałem, ale nie mogłem znaleźć odpowiednich skryptów do umieszczenia w części <head> i <body> takich, które umieściłyby panel kontrolny audio wyśrodkowany poziomo, tak jak na załączonym wcześniej obrazku.
Proszę o podpowiedź, jak te kody powinieny wyglądać.
Pozdrawiam
mk
Aby osadzić plik audio na stronie, wstawiam w sekcji <body> kod:
<audio src="ścieżka do pliku audio" controls></audio>
albo
<audio controls>
<source src="ścieżka do pliku audio" type="audio/mpeg">
</audio>
Chciałbym, aby kontrolka audio wyświetlała się wyśrodkowana w poziomie
Wstawiłem więc kod między znaczniki:
center ................ /center (oczywiście center i /center w nawiasach ostrokątnych - tym poście użycie tych nawiasów powoduje nieoczekiwane efekty, dlatego nie zostały użyte)
Wyświeliło się to prawidłowo i działa.
Prawdopodobnie używanie obecnie znaczników center jest przestarzałe i niewskazane.
Należy stosować CSS.
Sporo się naszukałem, ale nie mogłem znaleźć odpowiednich skryptów do umieszczenia w części <head> i <body> takich, które umieściłyby panel kontrolny audio wyśrodkowany poziomo, tak jak na załączonym wcześniej obrazku.
Proszę o podpowiedź, jak te kody powinieny wyglądać.
Pozdrawiam
mk