Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

panasonic nv-gs17 - Zgrywanie filmów z kamery panasonic nv-gs17 na laptopa przez

xvip61 08 Lut 2018 04:04 465 3
  • #1 08 Lut 2018 04:04
    xvip61
    Poziom 6  

Witam,

Posiadam kamerę panasonic nv-gs17. Jest to kamera zapisująca obraz na kasetach miniDV. Chciałbym zgrać przy jej pomocy wszystkie filmy na komputer. Problem polega na tym, że nie mam komputera stacjonarnego który można wyposażyć w kartę video z FireWire. Mam jedynie laptopa ASUS N550JK i on również nie posiada wejścia na karty typu expresscard.
    Pytanie brzmi: czy posiadając taki sprzęt istnieje możliwość zgrania filmów?
    Czy można zastosować taką przejściówkę:

Cytat:

Ewentualnie czy takie urządzenie rozwiąże problem i czy wgl. za jego pomocą będzie możliwe przesłanie obrazu i dźwięku na mojego laptopa?
    Cytat:

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 3
  • Pomocny post
    #2 10 Lut 2018 11:50
    Polon_us
    Poziom 41  

A - ta przejściówka nie ma prawa działać.

B - jest duża szansa, że ta karta zadziała, choć jakość obrazu będzie, delikatnie mówiąc, średnia.

0
  • #3 25 Mar 2018 00:06
    xvip61
    Poziom 6  

Dostałem to urządzenie:

panasonic nv-gs17 - Zgrywanie filmów z kamery panasonic nv-gs17 na laptopa przez

Odpowiadając na moje własne pytanie, tak działa, karta ta umożliwia przechwytywanie obrazu oraz dźwięku z kamery analogowej, jak również z magnetowidu (zgrywanie z kaset VHS).

Co do jakości obrazu, nie zauważyłem żeby było dużo gorszej. Oczywiście, pewna utrata jakości jest, natomiast nie jest to bardzo rażące. Jak za tę cenę myślę, że jest dobrze. Co najważniejsze: nie występuje rozjeżdżanie się obrazu i dźwięku. Niestety w kilku miejscach na zgranym filmie występuje "brak płynności obrazu", tak jakby urządzenie nie nadążało z przetwarzaniem. Na filmie o długości 130 minut takie zjawisko wystąpiło 3 razy i trwało ok 2-3 minut po czym wracało do normy.

Podsumowując, jeśli ktoś ma dużo starych filmów na kasetach VHS albo innych i obawia się, że z czasem kasety "umrą" to zrobienie kopii, nawet z takimi kilkuminutowymi defektami jest warte zachodu. W razie uszkodzenia kasety czy zgubienia mamy drugą kopię, cyfrową ;) Oczywiście możemy oddać takie kasety osobie czy firmie, która ma sprzęt i zrobi to lepiej, jednak nigdy nie mamy 100% pewności, że kasety do nas wrócą :)
    A często są to bardzo cenne pamiątki.

0
  • #4 25 Mar 2018 09:10
    nomudrek
    Poziom 27  

Rozjeżdżanie się filmu przy odtwarzaniu kaset wideo to efekt lekkiego uszkodzenia dolnej części taśmy gdzie znajduje się ścieżka sygnałów synchronizacji, wszelkie błędy odczytu powodują włączanie się układu śledzenia ścieżek wideo co objawia się pływaniem obrazu spadkiem jego jakości aż do całkowitego zaniku.

0