Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS4 - Podłączenie konsoli do tv i monitora w celu przełączania sygnału

lostDesper 15 Lut 2018 09:28 261 1
  • #1 15 Lut 2018 09:28
    lostDesper
    Poziom 13  

Witam, mam konsolę PS4, którą używam podpiętą do monitora. Często jednak zdarza się, że chcę obejrzeć film i muszę przepinać kabel, co jest uciążliwe, bo wszystko mam ładnie pochowanie, a sam film oglądam na tv. Schemat, który chcę osiągnąć, jest na poniższym obrazku. Nie wiem, czy "rozdzielacz" to dobre słowo, ale chodzi mi o takie urządzenie, które przełączy sygnał raz na tv a raz na monitor. Nie chcę, by obraz był wyświetlany na dwóch urządzeniach na raz, bo to bez sensu. Mam kupić huba, switcha czy jeszcze coś innego, bo się już pogubiłem w tym wszystkim.

Pozdrawiam

0 1
  • #2 15 Lut 2018 09:31
    mateov3000
    Poziom 20  

Rozdzielacz/splitter HDMi będzie najlepszym wyjściem oczywiście obraz będzie wysyłany na monitor i tv jednocześnie ale wcale nie musisz w tym czasie mieć włączonych tych samych źródeł obrazu na tv i monitorze. Myślę że na tv i monitorze masz takie same rozdzielczości obrazu chyba że się przełączasz np na tv 4k a na monitorze 1080p bo jeśli się przełączasz to także będziesz musiał to robić przy zastosowaniu rozdzielacza HDMI oczywiście mowa o rozdzielczości w ustawieniach PS4

0