Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
CSICSI
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

3 różne sieci wewnętrzne, a wspólny internet

27 Feb 2018 21:31 453 3
  • Level 5  
    Witam,

Mam taką konfiguracje:

Biuro:
    Router>Switch zarządzalny TP-LINK>16 komputerów (sieć 192.168.0.x)

Hala:
    Komputer 1 (sieć 192.168.1.x) ustawienia bez bramy
    Komputer 2 (sieć 192.168.2.x) ustawienia bez bramy

Muszę połączyć te sieci, ale nie chcę tego robić switchem, w biurze będzie jeden komputer, który będzie miał 3 karty sieciowe. Do jednej karty będzie połączony Komputer 1, a do drugiej Komputer 2 (na tych komputerach jest oprogramowanie do automatyki). Do 3 karty chcę podłączyć sygnał ze switcha TP (internet), ale ten port nie może widzieć komputerów, o których wspomniałem na wstępie, czy wystarczy zrobić VLAN1 (16 komputerów) oraz VLAN2 (internet do 3 karty sieciowej) żeby te sieci się nie widziały?. Ten komputer z 3 kartami będzie dla kierownika, który będzie miał podgląd na produkcje, a internet jest potrzebny dla serwisu, który czasami będzie się łączył przez Team Viewera na ten komputer kierownika i dalej przez VNC.
  • CSICSI
  • Level 29  
    Nie potrzeba robić, żadnych VLANów jak sieci są rozłączone fizycznie. Wystarczy na owym komputerze nie zezwalać, na komunikacje między nimi.
    1. W tablicy routingu na bramie domyślnej nie definiować połączeń między sieciami
    2. W ustawieniach firewalla dodatkowo takie próby połączenia sieci odrzucać.
  • CSICSI
  • Level 9  
    Łatwiej zrobić to na VLANach ale do tego trzeba jakiś lepszy sprzęt niż TP Link.
  • Level 5  
    specpc wrote:
    Łatwiej zrobić to na VLANach ale do tego trzeba jakiś lepszy sprzęt niż TP Link.

No to jest zarządzalny TP-LINK, ale temat do zamknięcia już sobie poradziłem, zapomniałem odpisać.