Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] jak naciągnąć pasek pompy wspomagania w Volkswagenie sharan 2006r

06 Mar 2018 13:12 2994 10
 • Poziom 4  
  Proszę o pomoc w sprawie naciągnięcia paska pompy wspomagania.
  Jest tam śruba 13 (koło otworu śruby są ząbki). Widziałem w necie ,że ta śruba 13 powinna mieć nałożoną nakrętkę z ząbkami-chyba 22( moja tego nie ma). Nie wiem czy mój model powinien mieć taka nakrętkę do regulacji naciągu.
  Proszę o podanie krok po kroku jak naciągnąć pasek( niestety nie mam dojścia do kanału)--czy jest możliwość bez kanału.
 • Poziom 19  
  Śruba 13-tka służy tylko do skontrowania tej większej z ząbkami. Poluzuj 13-tke i teraz kręcąc tą z ząbkami( nie pamiętam jej rozmiaru) będziesz widział czy pasek się naciąga czy luzuje-zależnie od tego czy kręcisz w prawo czy w lewo. Po naciągnięciu kontrujesz 13-tką i wsio.
  [Inne] jak naciągnąć pasek pompy wspomagania w Volkswagenie sharan 2006r

  Dodano po 5 [minuty]:

  Jeśli u ciebie nie ma tej nakrętki z ząbkami to ktoś ją wcześniej wywalił. U mnie w sharanie jest, wcześniej miałem dwa passaty i też były te nakrętki.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Zapomniałem dodać że od tyłu pompy jest jeszcze jedna śruba 13-tka którą należy poluzować.
 • Poziom 4  
  Przepraszam omyłkowo napisałem rok 2006 ,mój sharan to 2000r.
  Czy coś to zmienia w tym co napisałem

  Dodano po 8 [minuty]:

  I jeszcze jedno--o którą drugą śrubę 13 chodzi--bo z prawej strony śruby z ząbkami są dwie śruby 13--czy jest jeszcze jakaś inna śruba( bo piszesz że z tyłu pompy--opisz proszę dokładnie gdzie ona się znajduje)--dzięki
 • Poziom 4  
  Widziałem ten filmik wcześniej ale niestety po poluzowaniu śrub jak na filmie , pompa ani drgnie. Dlatego pytałem się czy może jakaś inna śruba ją jeszcze trzyma.
 • Poziom 19  
  Do regulacji paska są tylko te dwie 13-tki,widocznie masz wszysko zaśniedziałe i dlatego nie możesz ruszyć pompy. musisz między pompę a miskę włożyć jakaś porządną "lagę" (rurkę) i porządnie odepchnąć pompę od miski.
 • Poziom 4  
  Ok dzięki --będę próbował
 • Pomocny post
  Poziom 19  
  Daj znać jak ci poszło. Pozdrawiam.
 • Poziom 4  
  Ok. miałeś rację--użyłem trochę więcej siły i wszystko jest ok.--dzięki.
  Teraz jeszcze walczę z brakiem podświetlenia deski rozdzielczej i podświetlenia tablicy rejestracyjnej--żarówki sprawdziłem są ok.--może masz jakiś pomysł gdzie może tkwić przyczyna--czy podświelenie deski i tablicy przechodza przez bezpiecznik--bo wstępnie sprawdzałem bezpieczniki i wydaje sie ok.
 • Poziom 19  
  Tego nie wiem bo w moim sharanie jeszcze podświetlenia nie naprawiałem , co do tablicy rejestracyjnej to szukaj pękniętych przewodów w wiązce przewodów która wchodzi do tylej klapy, jak otworzysz klapę bagażnika to przewody są w tej gumie u góry po prawej stronie. Częsta przypadłość w tych autach. Ja już raz robiłem dwa lata temu ale już znowu muszę tam zajrzeć bo mi tam znowu szwankuje.
 • Poziom 4  
  Faktycznie zauważyłem że ta wiązka jest delikatnie mówiąc trochę sfatygowana.Jutro jej sie dokładnie przyjrzę. Dzięki