Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo G50 Win10 - Brak dźwięku w laptopie

Stizi 17 Mar 2018 12:35 3432 2
    Stizi
    Level 3  
    Witam. Od jakiegoś czasu mam problem z dźwiękiem w laptopie. Wygląda to tak gdy mam podłączone słuchawki do niego wszystko gra jak powinno dźwięk jest. Kiedy odepnę słuchawki lub jakiekolwiek inne urządzenie, które jest w stanie odtwarzać dźwięk z laptopa wszystko cichnie dźwięk przestaje działać. Wszystko zaczęło się mniej więcej po aktualizacji systemu z Win 8.1 do Win10. Cała sytuacja mnie dziwi ponieważ na drugim laptopie też przeprowadziłem operacje aktualizacji z Win 8.1 do 10 i tak wszystko działa jak powinno. Aktualizacja sterowników nie pomogła ponieważ system twierdzi że są one aktualne. Próbowałem również odinstalować całe urządzenie w menedżerze urządzeń i ponownie uruchomić system tak aby sam na nowo zainstalował kartę dźwiękową. Nic to nie dało. Zmiany we właściwościach odtwarzania dźwięku również nic nie pomogły. Próbowałem zmieniać Hz od 16 bitowych do 24 bitowych niestety bez skutku. Nazwa urządzenia Conexant SmartAudio HD
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    ircmaniak
    Level 13  
    Dobrze kombinujesz tylko że tak jak zrobiłeś to system i tak zainstalował te same sterowniki co miał. Miałem podobno sytuacje tylko że dźwięk w laptopie był a właśnie nie było po podłączeniu słuchawek czy zew. głośników i stało się to nie po przejściu z win 8 na win 10 tylko po update windows 10, pomógł właśnie reinstall sterowników na te ze strony producenta a nie te co windows zainstalował. A i sprawdź przy okazji w Bios bo ja mam możliwość wyłączenia z poziomu Bios głośników wbudowanych w laptop i mikrofonu
    Stizi
    Level 3  
    Pomogła instalacja prosto od producenta dziękuję :D