Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kabel światłowodowy do routera Huawei EchoLife NG8245?

Teleof 17 Mar 2018 23:21 4281 7
    Teleof
    Level 5  
    Witam.
    Chciałbym kupić gotowy kabel światłowodowy/optyczny, niekoniecznie długi do takiego routera, jak Huawei EchoLife NG8245 - tylko nie mam pojęcia jaki tam ma być typ. Chodzi o ten od gniazdka do routera. Wydaje mi się, że Patchcord SM SC/APC-SC/APC, 9/125 jednomodowy... Ma ktoś podobny router i może ktoś potwierdzić?
    Pozdrawiam.
    myszkoscielna
    Level 23  
    Ten światłowód jest od strony dostawcy ISP ?
    tak ? to zwróć się do dostawcy o extra kabel,
    nie wiadomo co tym kablem idzie, jaki standard i czy oprogramowanie routera nie zostało zmodowane od strony WAN-u na potrzeby ISP.
    Teleof
    Level 5  
    Tak od dostawcy ISP. Jest wszystko zamontowane, mam kabel stary (wtyczka jest taka kwadratowa i ten okrągły element się chowa), potrzebuje właśnie taki awaryjny drugi sobie kupić na własną rękę. Jest z tyłu to wejście podpisane na routerze OPTICAL. W puszcze/gniazdku zamontowanym na ścianie taka sama końcówka. Opis na kablu jest PVC 04451M, ale to raczej nic wniesie do tematu. Może zadzwonię w poniedziałek od operatora i zapytam, chociaż wydaje mi się, że żadnych cudów tutaj na kablu nie ma (nie znam się za bardzo na FTTH i światłowodach). Przykładowo ze znanego portalu sprzedażowego pierwszy zielony za 24zł "SM 9/125 SC APC" ma końcówki takie jak obecny kabel...
    Nagus
    Level 27  
    Wszyscy mają tak samo. SM SC-APC.
    rafish
    Level 13  
    na kablu nie ma żadnych różnic, to tylko kabel, ważne żeby były odpowiednie końcówki, single mode ma koloru niebieskiego albo zielonego, multimode chyba szare tylko,
    oznaczenia - piszesz że masz "kwadrat" - jest to złącze SC, jeżeli zielone to jest to APC, jeżeli niebieskie to UPC, a wiec masz SC/APC albo SC/UPC
    w mulitimodowe operatorzy się nie bawią (z reguły)
    Teleof
    Level 5  
    rafish wrote:
    ważne żeby były odpowiednie końcówki, single mode ma koloru niebieskiego albo zielonego...
    oznaczenia - piszesz że masz "kwadrat" - jest to złącze SC, jeżeli zielone to jest to APC, jeżeli niebieskie to UPC, a wiec masz SC/APC albo SC/UPC

Wszystko fajnie tylko jest jedna rzecz, bo mam przy routerze końcówkę niebieską, a przy gniazdku zieloną... SC/APC czy SC/UPC czy przypadkowe kolory wtyczek i jest to SC/APC. Coś czytałem, że UPC i APC nie można ze sobą łączyć a gdzie indziej, że można jeżeli to możliwe...
    Teleof
    Level 5  
    Dowiedziałem się, że to ma być - SC/APC-SC/UPC - widzę, że jakieś tam tego typu kable są.