Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki kabel światłowodowy do routera Huawei EchoLife NG8245?

Teleof 17 Mar 2018 23:21 5091 7
    Teleof
    Level 6  
    Witam.
    Chciałbym kupić gotowy kabel światłowodowy/optyczny, niekoniecznie długi do takiego routera, jak Huawei EchoLife NG8245 - tylko nie mam pojęcia jaki tam ma być typ. Chodzi o ten od gniazdka do routera. Wydaje mi się, że Patchcord SM SC/APC-SC/APC, 9/125 jednomodowy... Ma ktoś podobny router i może ktoś potwierdzić?
    Pozdrawiam.
    myszkoscielna
    Level 23  
    Ten światłowód jest od strony dostawcy ISP ?
    tak ? to zwróć się do dostawcy o extra kabel,
    nie wiadomo co tym kablem idzie, jaki standard i czy oprogramowanie routera nie zostało zmodowane od strony WAN-u na potrzeby ISP.
    Teleof
    Level 6  
    Tak od dostawcy ISP. Jest wszystko zamontowane, mam kabel stary (wtyczka jest taka kwadratowa i ten okrągły element się chowa), potrzebuje właśnie taki awaryjny drugi sobie kupić na własną rękę. Jest z tyłu to wejście podpisane na routerze OPTICAL. W puszcze/gniazdku zamontowanym na ścianie taka sama końcówka. Opis na kablu jest PVC 04451M, ale to raczej nic wniesie do tematu. Może zadzwonię w poniedziałek od operatora i zapytam, chociaż wydaje mi się, że żadnych cudów tutaj na kablu nie ma (nie znam się za bardzo na FTTH i światłowodach). Przykładowo ze znanego portalu sprzedażowego pierwszy zielony za 24zł "SM 9/125 SC APC" ma końcówki takie jak obecny kabel...
    Nagus
    Level 27  
    Wszyscy mają tak samo. SM SC-APC.
    rafish
    Level 13  
    na kablu nie ma żadnych różnic, to tylko kabel, ważne żeby były odpowiednie końcówki, single mode ma koloru niebieskiego albo zielonego, multimode chyba szare tylko,
    oznaczenia - piszesz że masz "kwadrat" - jest to złącze SC, jeżeli zielone to jest to APC, jeżeli niebieskie to UPC, a wiec masz SC/APC albo SC/UPC
    w mulitimodowe operatorzy się nie bawią (z reguły)
    Teleof
    Level 6  
    rafish wrote:
    ważne żeby były odpowiednie końcówki, single mode ma koloru niebieskiego albo zielonego...
    oznaczenia - piszesz że masz "kwadrat" - jest to złącze SC, jeżeli zielone to jest to APC, jeżeli niebieskie to UPC, a wiec masz SC/APC albo SC/UPC

Wszystko fajnie tylko jest jedna rzecz, bo mam przy routerze końcówkę niebieską, a przy gniazdku zieloną... SC/APC czy SC/UPC czy przypadkowe kolory wtyczek i jest to SC/APC. Coś czytałem, że UPC i APC nie można ze sobą łączyć a gdzie indziej, że można jeżeli to możliwe...
    Teleof
    Level 6  
    Dowiedziałem się, że to ma być - SC/APC-SC/UPC - widzę, że jakieś tam tego typu kable są.