Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

iPhone 6 - Nie działa mikrofon/głośnik tylko podczas rozmów

mtaton 27 Mar 2018 22:12 16398 11
Renex
 • #1
  mtaton
  Level 21  
  Witajcie
  Mój tata kupił iPhona 6 od znajomego który go dziennie używał, ponoć przestał działać mikrofon oraz głośnik po aktualizacji.
  Wziąłem się za sprawdzenie telefonu i faktycznie głośnik rozmów oraz mikrofon nie działają ale tylko podczas rozmów. Siri, dyktafon, messeger oraz w innych aplikacjach wszystko jest OK, klawisze głośności działają, Siri słyszy co się mówi, przy używaniu WatsApp tak samo wszystko działa. Jedynie kiedy rozmawiamy standardowo nie słychać nic, ani nie słychać mnie ani ja nikogo nie słyszę, totalna cisza. Pierwsze co zrobiłem to na szybko podpiąłem go do iTunes i zrobiłem przywracanie bez żadnej kopi aby skonfigurował iTunes telefon jako nowy, nic nie pomogło. Na internecie też nic nie mogłem znaleźć żeby ktoś miał taki problem, przeważnie jak już nie działał mikrofon lub głośnik to na stałe wszędzie a u mnie tylko podczas rozmowy. Ma ktoś jakiś pomysł co by można było jeszcze zrobić ? Downgrade jakiś ? Jest to możliwe ?
  Sam telefon wizualnie wygląda OK, ekran oryginalny plecki też mają wszystkie oznaczenia.
  Edit udało mi się włożyć kartę z T-mobile u którego działa rozmowa WiFi, przy rozmowie ze wsparciem WiFi wszystko działa, wygląda na to że nie działa tylko podczas połączeń GSM.
 • Renex
 • Renex
 • #3
  mtaton
  Level 21  
  Próbowałem odtworzyć soft i ustawić go jako nowego iPhone bez ściągania żadnych kopii. Niestety bez rezultatu, rzecz do zrobienia czy raczej nie opłacalne już?
 • #4
  proelektronics1
  Level 11  
  to nie wina oprogramowania. Do wymiany sam mikrofon bądź całe złącze systemowe. pozdrawiam
 • #5
  mtaton
  Level 21  
  Ale co ma sam mikrofon do tego skoro takowy działa, we wszelkich aplikacjach jest ok, działa głośnik oraz mikrofon, problem jedynie jest kiedy ma być wykonane połączenie przy pomocy Gsm.
 • #6
  el_danone
  Level 15  
  Sprawdz najpierw czy dziala na zestawie sluchawkowym.
 • #7
  mtaton
  Level 21  
  tak oczywiście to była jedna z pierwszych rzeczy jakie sprawdzałem to na słuchawkach Jack i na BT, w każdym przypadku to samo, w aplikacjach zestaw słuchawkowy działa podczas połączeń GSM cisza w obie strony.
 • #8
  Artoor78
  Level 1  
  Witam,
  Mam ten sam problem na iphone 7plus. Wszystko działało jak należy. Dzisiaj zrobiła sie jakas aktualizacja i koniec. Muzyka dziala. Na słuchawkach dziala a jak chce sie normalnie odebrac to cisza w obie strony.
  Prosze o pomoc
  Artur
 • #10
  unr3al2
  Level 11  
  Cześć ,
  Udało Ci się rozwiązać problem w iPhone 6?
  Mam dokładnie ten sam problem u siebie.

  @RafalB jaka może być kwota naprawy takiej linii?
 • #11
  JadwigaTopaz
  Level 1  
  Witam. Czy ktoś znalazł rozwiązanie problemu? U mnie jest to samo, telefon był serwisowany, została wymieniona taśma z mikrofonem. Siri, dyktafon,notatki - działają. Problem występuje tylko przy rozmowie, ja słyszę rozmówcę, a rozmówca nie słyszy mnie.
  iPhone 6 128gb
 • #12
  unr3al2
  Level 11  
  To masz trochę inny problem. U nas nie słychać rozmówcy i rozmówca nas nie słyszy. Jak masz kartę Orange to sprawdź czy wszystko Ci działa przez wifi calling.