Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung S7 - Zablokowany ekran Galaxy S7

saxx 01 Apr 2018 01:25 12285 2
    saxx
    Level 11  
    Na wstępie uprzedzam, że telefony to nie moja bajka :cry:
    Uprzedzając porady w stylu "kontakt z serwisem" - przypominam że są święta...

Od początku:
    W związku z zainstalowaniem aplikacji mBanku musiałem dodać blokadę (jak się później okazało była to blokada ekranu).
    Później syn pokazał mi, że mój telefon może być odblokowany przez odcisk palca, więc dodałem tę opcję i od tej pory tylko tej używałem.
    Dziś rano kiedy chciałem odblokować telefon pojawiła się informacja, że nie używałem go ponad 24h i najpierw muszę podać kod pin.
    I tu pierwszy problem. Tego pinu użyłem kilka razy pierwszego dnia (parę miesięcy temu) i kompletnie zapomniałem. Pierwotnie myślałem, że to zabezpieczenie aplikacji więc chyba użyłem wielu znaków, a max może być 16 :cry:
    Po wpisaniu kilku prawdopodobnych teraz muszę czekać godzinę zanim pozwoli mi wpisać kolejny raz.
    Zadzwoniłem do banku i tam oznajmili mi, że to nie problem aplikacji tylko telefonu.
    Zacząłem szukać info w necie.
    Wyczytałem, że można go odblokować przy pomocy konta w Samsungu, ale jak się można domyślić nie mam go :(
    Kolejna propozycja to zablokowanie smartfona przy pomocy konta Google (funkcja znajdź moje urządzenie) co później pozwoli na jego odblokowanie. Niestety to pogorszyło sprawę bo kompletnie zablokowało mi telefon.
    Zaznaczam, że hasło do konta Google jest mi znane, ale co z tego kiedy blokada ekranu nie daje mi możliwości jego użycia.
    Pogodziłem się już z utratą danych, więc postanowiłem spróbować kolejnej porady, czyli twardego resetu.
    I tu problem, bo kiedy próbuje go zresetować naciskając wszystkie guziki razem to on się tylko restartuje i nie chce zrobić całkowitego resetu urządzenia :!:
    Pewnie dlatego, że taka opcja jest dostępna tylko kiedy uruchamiamy wyłączone urządzenie, a ja teraz nawet nie mogę tego fona wyłączyć :!:
    Co robić :?: :?: :?:

P.S. Info dla admina: Posiadam pełną dokumentację telefonu, łącznie z fakturą zakupu.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Orzel27
    Level 26  
    Trochę dziwne że nie można wyłączyć telefonu, nawet z ustawioną blokadą dostępna jest ta opcja. Hard reset robimy trzymając power + vol up + home do czasu pojawienia się logo startowego. Jednak telefon musi być wyłączony.
    saxx
    Level 11  
    Też mnie to dziwiło. Ale nie dałem za wygraną ;)
    W międzyczasie znalazłem w necie info, że hard reset robimy również kombinacją trzech klawiszy.
    Telefonu nie można było wyłączyć z przycisku, ale można było skorzystać z opcji "uruchom ponownie".
    Tak długo go ponownie uruchamiałem, aż trafiłem na moment przejścia ze stanu wyłączania systemu na ponowne jego włączanie i w końcu po wielu próbach udało mi się wywołać "twardy reset".
    W tej chwili telefon już działa.

P.S. Ciekawostka:
    Po zresetowaniu uruchomił się bez jakichkolwiek zabezpieczeń.
    Nawet nie zapytał o hasło do konta Google...