Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Lenovo - System Windows aktualizacja

02 Kwi 2018 09:43 1911 23
  • Poziom 5  
    Ściągnęła mi się dzisiaj aktualizacja Windowsa 10 na laptop Lenovo. Nigdy dotychczas nie miałam problemów z aktualizacjami systemu ale ta dzisiejsza chyba zaszkodziła mojemu urządzeniu. Nie mogę uruchomić systemu, jedyne co pojawia się na ekranie to cykliczny komunikat o tym że " system windows nie może ukończyć instalacji, aby zainstalować system windows na tym komputerze uruchom ponownie instalację." Bedę wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę jak mogę się z tej biedy wykaraskać.
    Pozdrawiam Ewa
  • Poziom 9  
    witam,
    spróbuj wyciągnąć baterie na min 10 min, nie wiem dlaczego ale w laptopach na stałym zasilaniu i biurowych komputerach podpiętych do UPS częściej pojawiały mi się problemy z aktualizacją windowsa....
  • Poziom 5  
    "spróbuj wyciągnąć baterie na min 10 min, nie wiem dlaczego ale w laptopach na stałym zasilaniu i biurowych komputerach podpiętych do UPS częściej pojawiały mi się problemy z aktualizacją windowsa...."

Niestety odłączenie baterii nic nie zmieniło. Problem nadal istnieje :(
  • Poziom 39  
    Dział opcja RECOVERY?
    Masz instalkę na nośniku zewnętrznym, płycie lub pen drajwie aby naprawić system?
  • Poziom 5  
    Nie mam niczego z tego co wymieniłeś, kupiłam laptopa z wgranym systemem windows który aktualizowałam poprzez net do windowsa 10. Dziś po ściągnięciu aktualizacji system się nie uruchamia, cyklicznie wyrzucając komunikat o którym wcześniej pisałam.
  • Poziom 21  
    Witam. Poszukaj z boku laptopa takiego małego otworku - dziureczki z takim znaczkiem podobnym do słuchawek - uważaj na znaczek, wejście od słuchawek jest dużo większe- zwróć na to uwagę. Weź długopis albo jakiś cieniutki patyczek plastykowy i wciśnij ten przycisk. Po wciśnięciu laptop wejdzie w kartę odzyskiwania systemu. Czytaj dokładnie co się pojawi na ekranie. Postępuj zgodnie ze wskazówkami. Podaj model laptopa.
  • Poziom 5  
    Model Laptopa G50 - 70. Wciskanie tego przycisku znajdującego się u mnie tuż obok wejścia zasilającego nie przynosi żadnego efektu.
  • Poziom 5  
    Na obudowie jest tylko naklejka Windows ale nie ma naklejki z kluczem licencyjnym. Poza tym jak mam cokolwiek zgrać z dysku skoro system się nie uruchamia się ?
  • Poziom 9  
    bez płytki z windowsem chyba się nie obejdzie :( przy jej pomocy możesz uruchomić "naprawa systemu windows" ... prawdopodobnie podczas aktualizacji system nie poradził sobie z wrażliwymi plikami potrzebnymi do jego poprawnego uruchomienia

Dodano po 1 [minuty]:

jak coś oryginalną płytkę w windows 10 można pobrać ze strony Microsoftu https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10
  • Poziom 5  
    Przecież system mam na partycji w laptopie. Nie mogę wejść do niego z "innej" strony i uruchomić naprawę systemu lub przywracanie systemu?
  • Poziom 9  
    jeśli jest na laptopie partycja recovery to powinno się udać uruchomić, przy starcie biosu powinna być opcja "Recovery" pod którymś przyciskiem F, ale jeśli już wciskałaś przycisk na obudowie laptopa zgodnie z tym co pisał jacek0503, to może być problem z jej startem i niezbędne będzie pozyskanie płyty Recovery albo instalacyjnej Windowsa 10.
  • Poziom 5  
    Ściągam system Windows 10 na pamięć flash USB
  • Poziom 39  
    Masz uszkodzony system skoro sie nie uruchamia.
    Sprawdź czy działa klawisz shift w czasie uruchamiania. https://www.youtube.com/watch?v=gjCRhEugdDY
  • Poziom 5  
    Kombinacja shift + f8 nie skutkuje. Utworzony system na pamięci USB nie startuje po włożeniu do portu w laptopie.
  • Poziom 9  
    ustawiłaś w Bios bootowanie z pendrive?

Dodano po 36 [sekundy]:

ew. przy starcie biosu jest opcja pod którymś F botowanie i wtedy wybieramy botowanie z pendrive
  • Poziom 39  
    Po załączeniu wciskaj F12 (chyba) wybór urządzenia z systemem do bootowania.
    Jak był przygotowany pendrajw do bootowania?
  • Poziom 5  
    Dziękuje PITERRR, wciśnięcie przycisku NOVO uruchomiło ONEKEY RECOVERY, trwa przywracanie z kopii zapasowej. Ważna informacja którą podałes to taka że przycisk ten wciskamy przy wyłączonym laptopie a dopiero później uruchamiamy urządzenie.
  • Poziom 5  
    Nikt mi nie pisał że mam to zrobić przy wyłączonym urzadzeniu i dopiero potem je włączyć.
  • Poziom 5  
    Wszystko jest ok. Szkoda tylko że czeka mnie teraz mnóstwo roboty z programami i aplikacjami które zostały usunięte bo cofneło mi system do Windowsa 8 a miałam już 10. Jeszcze teraz przeglądarka nie chce się połączyć z żadną ze stron mimo otwartego połączenia z netem. Ech same problemy. Jeszcze raz dzięki za pomoc. :)
  • Poziom 5  
    Wszystko jest ok. Szkoda tylko że czeka mnie teraz mnóstwo roboty z programami i aplikacjami które zostały usunięte bo cofneło mi system do Windowsa 8 a miałam już 10. Jeszcze teraz przeglądarka nie chce się połączyć z żadną ze stron mimo otwartego połączenia z netem. Ech same problemy. Jeszcze raz dzięki za pomoc. :)

Dodano po 28 [minuty]:

Przywróceniem systemu do stanu poczatkowego.