logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka

wir3 21 Maj 2018 17:19 1044 14
REKLAMA
  • #1 17232988
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    Witam ,problem się zrobił przypadkiem kiedy był podpięty dysk na usb z innego laptopa na którym były dwie partycje w laptopie w którym chciałem zrobić partycje po przez program partition magic 8 wykrył jakiś błąd i dałem niechcący ok i teraz na tym dysku podpiętym znikła mi cała partycja D a C jest oki ,wiecie jak to przywrócić nie tracąc danych z partycji D , dołączam fotki z partitiona i disktesta ,na innym kompie z system xp widzi obie partycje tylko na win 7 nie widać .
    Załączniki:
    • znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka dysk p test.jpg (71.56 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
    • znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka dysk part.jpg (72.11 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #3 17233866
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    W programie DMDE to wygląda tak ,no i chodzi mi o tą partycje o nazwie NOWY która jest nie widoczna teraz
    Załączniki:
    • znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka MD INFO.jpg (46.72 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #4 17233999
    Dra98
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 9193
    Pomógł: 1320
    Ocena: 1072
    wir3 napisał:
    znikła mi cała partycja D a C jest oki

    Obie partycje są niepoprawne status invalid, trzeba usunąć te ze znacznikiem EBCF i wstawić jako podstawowe BF, tak jak na obrazku poniżej (czerwone należy usunąć i wstawić zielone), później zastosować zmiany (można jeszcze zapisać zmiany do pliku) i jeśli to dysk USB to odłączyć i podłączyć ponownie jeśli podłączony jako drugi to ponownie uruchomić komputer. Systemową partycję jeszcze należy ustawić jako aktywną.
    znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka
    Prawidłowo powinno być:
    pierwsza - 2048 - 206 847, druga 206 848 - 567 171 071, trzecia 567 171 072 - 976 771 071.
  • #5 17234488
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    a na tej partycji noname s02 mam system i na niej działa mi komputer to też mam tak zrobić jak w opisie ? chodzi mi o to żeby danych nie utracić tyle tego się obawiam
  • #6 17234939
    Anteaus
    Poziom 12  
    Posty: 21
    Pomógł: 2
    Możesz spróbować EASEUS Partition Recovery
  • REKLAMA
  • #7 17235180
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Tu nie ma co próbować, w poście #4 jest rozwiązanie. $Noname 02 musi być ponownie ustawiona jako aktywna, inaczej system się nie uruchomi.
  • #8 17235270
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    oki w takim razie spróbuję
  • REKLAMA
  • #9 18055880
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    Witam wie ktoś jak ustawić tą partycje na aktywną ? zrobiłem zgodnie z opisem usunąłem to co było na czerwono a teraz mi się system nie odpala proszę o pomoc
    Załączniki:
    • znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka dysk1.jpg (46.24 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #10 18055927
    Dra98
    Moderator - Komputery Serwis
    Posty: 9193
    Pomógł: 1320
    Ocena: 1072
    wir3 napisał:
    zrobiłem zgodnie z opisem usunąłem to co było na czerwono a teraz mi się system nie odpala proszę o pomoc

    Opis był konkretny usunąć czerwone i wstawić zielone. W przypadku własnej inicjatywy ciężko podać dobre roziwązanie.
  • #11 18055933
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    Wiem , źle to zrobiłem da się to jakoś cofnąć proszę o pomoc co kolwieg oby tylko mi dane wróciły albo żeby w ogóle dysk był widoczny na innym kompie
  • Pomocny post
    #12 18055951
    linuks
    Spec od komputerów
    Posty: 10981
    Pomógł: 1473
    Ocena: 491
    Wstaw zielone jako partycje podstawowe. Zapisz zmiany. Po restarcie powinno być ok.
    znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka
    Pozdrawiam
  • #13 18055999
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    Tak jest sukces partycje widzi już w innym laptopie a jak teraz zrobić żeby wystartował system we właściwym bo pokazuje mi to :
    Załączniki:
    • znikła partycja na dysku win7 po partition magic 8 niespodzianka dysk2.jpg (192.88 KB) Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • #14 18056009
    wir3
    Poziom 14  
    Posty: 199
    Ocena: 18
    Tak jak by MBR był coś nie tak, może jeszcze coś ustawić żeby wystartował system ?

    Dodano po 12 [minuty]:

    Ano tak trzeba było aktywować partycje i się odpalił ,dziękuję bardzo wszystkim za pomoc :)
  • #15 18056138
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Posty: 16921
    Pomógł: 2584
    Ocena: 1131
    Nie będzie działać, bo nie ta jest jako aktywna, wcześniej była ta 290 GB, trzeba zmienić w DMDE przez wybranie PPM na niej i Aktywuj/Dezaktywuj partycję jako startową.

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik napotkał problem z znikającą partycją D na dysku USB po użyciu programu Partition Magic 8. Po podłączeniu dysku z innego laptopa, program wykrył błąd, co spowodowało, że partycja stała się niewidoczna w systemie Windows 7, mimo że była widoczna w systemie XP. Użytkownicy zasugerowali użycie programu DMDE do analizy partycji oraz wskazali, że obie partycje mają status "invalid". Rekomendowano usunięcie niepoprawnych partycji i ustawienie ich jako podstawowe. Po kilku próbach i wskazówkach, użytkownikowi udało się przywrócić widoczność partycji na innym laptopie, a także uruchomić system, aktywując odpowiednią partycję.
REKLAMA