logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[Rozwiązano] Ekspres Nescafe Dolce Gusto KP120 - po wł. parzenia nie pompuje itd.

irek81 25 Maj 2018 18:34 2307 2
REKLAMA
  • #1 17240363
    irek81
    Poziom 13  
    Posty: 229
    Pomógł: 1
    Ocena: 32
    Na początku wszystko dzieje się normalnie. Ekspres grzeje wodę, zaświeca się zielone światło i gdy przełączam przycisk nic nie robi, tylko zaczyna migać na czerwono. Przestaje migać dopiero po wyłączeniu przyciskiem. Po ponownym włączeniu znowu świeci zielona dioda, ale gdy tylko przełączam na parzenie kawy nic się nie dzieje, tylko dioda miga na czerwono. Bojler grzeje, pompka podłączona bezpośrednio do gniazdka pompuje. Bezpiecznik na pompie jest ok. Co to może być?

    Dziękuję i pozdrawiam
    Irek

    Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

    Ok, temat do zamknięcia. Winowajca to przełącznik zamknięcia kapsułki. Dziękuję
  • REKLAMA
  • #2 17241009
    irek81
    Poziom 13  
    Posty: 229
    Pomógł: 1
    Ocena: 32
    Na początku wszystko dzieje się normalnie. Ekspres grzeje wodę, zaświeca się zielone światło i gdy przełączam przycisk nic nie robi, tylko zaczyna migać na czerwono. Przestaje migać dopiero po wyłączeniu przyciskiem. Po ponownym włączeniu znowu świeci zielona dioda, ale gdy tylko przełączam na parzenie kawy nic się nie dzieje, tylko dioda miga na czerwono. Bojler grzeje, pompka podłączona bezpośrednio do gniazdka pompuje. Bezpiecznik na pompie jest ok. Co to może być?

    Dziękuję i pozdrawiam
    Irek

    Dodano po 1 [godziny] 59 [minuty]:

    Ok, temat do zamknięcia. Winowajca to przełącznik zamknięcia kapsułki. Dziękuję

    Dodano po 3 [godziny] 49 [minuty]:

    Czujnik zamknięcia kapsułki.
  • #3 20478195
    corpha76lon
    Poziom 12  
    Posty: 192
    Ocena: 21
    Miałem ten sam problem, okazuje się że ten czujnik to zwykły kontaktron, który jest sprawny... Gdzieś w obudowie musiał być magnesik, który wypadł czy coś, bo za chiny nie mogłem tam nic znaleźć co by mogło na niego oddziaływać...
    Ekspres Nescafe Dolce Gusto KP120 - po wł. parzenia nie pompuje itd.
    Tak to wygląda, dwa białe kabelki...
    Ekspres Nescafe Dolce Gusto KP120 - po wł. parzenia nie pompuje itd.
    Po przyłożeniu pola magnetycznego wszystko działa jak należy;)
REKLAMA