Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
AM TechnologiesAM Technologies
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak szukać zamienników zwłaszcza tranzystorów

23 Sie 2005 00:25 1644 6
  • Poziom 14  
    jak w temacie, czy są jakieś elektroniczne katalogi zamienników? Jeśli tak to poprosze o namiary na takowe.
    Z góry dzięki i pozdrowionka
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam!
    http://www.serwis-elektroniki.com.pl - jest do kupienia 2-tomowy katalog (chyba z płytami), który ma łącznie ok 1500 stron. Podaje podstawowe parametry i oczywiście zamienniki. Cena to ok 90zł za oba z przesyłką.

Pozdrawiam.
  • AM TechnologiesAM Technologies
  • Poziom 14  
    Na elektrodzie nie ma czegoś takiego? Wydaje mi się że kiedyś tutaj widziałem coś takiego, nawet przeglądałem, ale jak jest potrzebne to nie moge znaleźć... ;-P
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Były gdzieś, ale też nie pamiętam gdzie. Osobiście radziłbym ci kupić porządny katalog z dobrego wydawnictwa niż bawić się w takie programiki. Miałem taki jeden ale go wywaliłem bo połowa parametrów się nie zgadzała. Oczywiście wszystko zależy od tego, do czego potrzebujesz katalog. Jeśli chodzi ci tylko o popularne tranzystorki do własnych amatorskich konstrukcji typu zegar, termometr, itp, to warto poszukać (ale uważaj, żeby nie trafić na badziew). jeśli natomiast szukasz zamienników do bardziej "egzotycznych" tranzystorów np. z TV, to tylko dobry katalog.

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    Znalazłem :idea:
    I podaje może ktoś jeszcze bedzie w potrzebie ;-P
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic247811.html
    Pozdrawiam[/url]

Dodano po 3 [minuty]:

Powiem Ci szczerze że w życiu to złożyłem tylko pluskwe, bo kolega mnie poprosił ;-P
    Katalog potrzebny mi jest do szukania zamienników w naprawianych urządzeniach, a nie we wszystkich sklepach jest, a mająć taki pod ręką moge szybciej wyceniać koszta naprawy.

Dodano po 3 [minuty]:

Może kiedyś sie nad tym zastanowie ale narazie 90zł to niezły kawałek oscyloskopu który by mi się, delikatnioe rzecz biorąc, bardzo przydał...
    Pozdrawiam