Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 2012r 1.6hdi 68KW - Trzeszczy sprzęgło czy jednak skrzynia

09 Cze 2018 17:53 699 13
  • Poziom 7  
    Witam,
    w zeszłym tygodniu wymieniłem komplet sprzęgła (+łapa+tuleja) ponieważ pedał był już twardy i przy jeździe głównie po mieście dawało w kość. Po odebraniu auta zauważyłem, że na postoju szczególnie przy otwartych drzwiach słychać jakby trzeszczenie, które ustaje po wciśnięciu sprzęgła. Kiedyś w lagunie jak padało sprzęgło to podczas wciskania pedału było słychać takie trzeszczenie jakby łożysko szorowało po końcówkach sprężyny talerzowej docisku. Tutaj jest podobny dźwięk tylko że on ustaje podczas wciskania pedału.. Po kliku dniach pojechałem z tym do mechanika i powiedział że pewnie skrzynia. Ale przed wymianą bankowo tego nie było, bo robiłem podobny test czy jeszcze oprócz twardego pedału nie ma żadnych objawów. Zresztą mechanik też się autem przejechał. Dodatkowo podczas jazdy słychać jakby delikatny szum/świst szczególnie przy dojeżdżaniu do skrzyżowania (zwolniony pedał gazu), który ustaje po naciśnięciu pedału sprzęgła.
    Jak myślicie, co może być tego przyczyną...łożysko w skrzyni czy może jednak coś nie tak po założeniu sprzęgła?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Witam,
    A czy na pół sprzęgle też dźwięk ustaje czy nie?
  • Poziom 7  
    Nie ustaje, dopiero jak wcisnę pedał prawie do końca.
  • Poziom 32  
    Więc to skrzynia , ewentualnie ułożyskowanie wałka sprzęgłowego.
  • Poziom 7  
    Kurna, zastanawia mnie tylko dlaczego to trzeszczenie pojawiło się zaraz po założeniu nowego sprzęgła. Mechanik musiał to przecież słyszeć i nic nie powiedział jak odbierałem auto. Sam już nie wiem co o tym myśleć. Z tych dwóch rzeczy to jednak bardziej skrzynia pasuje? Bo nie wiem która gorsza. Jeżeli to skrzynia to co...wymiana? Trzeba od razu się za to zabrać czy można z tym trochę pojeździć?
  • Poziom 32  
    Jeżeli zaraz po montażu sprzęgła to wina mechanika (zły montaż) lecz jeżeli później no cóż na dwoje babka wróżyła.
    I lepiej to szybko naprawić.
  • Poziom 7  
    Auto odebrałem w środę wieczorem, po zapaleniu i wciśnięciu sprzęgła już wiedziałem że coś jest nie tak ale było już późno więc odpuściłem. Tego trzeszczenia bankowo nie było przed wymianą. Wczoraj byłem u tego speca i powiedział że pewnie skrzynia. Powiedziałem, że to wyszło zaraz po tym jak odebrałem auto ale on tylko rozłożył ręce, przecież musiał to słyszeć jak sprawdzał swoją robotę i nic nie powiedział. Pytanie co mógł zwalić podczas montażu? Ja dostarczyłem mu tylko sprzęgło tak jak kazał a on jeszcze wymienił dodatkowo łapę, tuleję i uszczelniacz wału.
  • Poziom 32  
    Jak ma się miękkie serce to ...........ę .
    Teraz mechanik będzie się bronił i tyle jakby Pan nie odebrał auta musiał by usunąć usterkę.
  • Poziom 7  
    Proszę się nie martwić poradzę sobie, zresztą brat serwisuje tam swoją flotę więc go przyciśnie jak będzie trzeba bo na stratę takiego klienta sobie pozwolić nie może. Pytanie tylko co mógł zwalić, co mogło pójść nie tak? Bo o tym że wymienił kilka innych rzeczy też się dowiedziałem na miejscu. Auto miałem odebrać we wtorek ale przeciągnął do środy bo jakieś opóźnienia a w czwartek i piątek jak dzwoniłem to miało go nie być ale jak przyjechałem wczoraj to o dziwo był. Niestety ale wszystko zaczyna się układać w logiczną całość...spisek:)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Nie spisek tylko brak odpowiednich narzędzi , wiedzy , pośpiech itp.
    Co się mogło stać np. uszkodzone zabezpieczenie łożysk wyłamane podczas składania sprzęgła, brak współosiowości.
    Równie dobrze mogło się same łożysko uszkodzić na wałku jest wiele możliwości.
  • Poziom 7  
    Kolejny objaw, dzisiaj musiałem pojeździć trochę po mieście i zauważyłem że pedał sprzęgła znowu zaczyn robić się twardy. Tylko przez pierwsze kilkanaście km wchodził jak w masło a zbiegiem czasu jest coraz gorzej.
  • Poziom 32  
    Reklamuj i to szybko bo jeszcze holowanie dojdzie.
  • Poziom 7  
    Byłem dzisiaj u mechanik, po dokładnych oględzinach potwierdził że to dźwięki od skrzyni. Jednak nie przyznaje się do winy, od lat serwisuje samochody brata i nigdy nie było problemów. Wg niego prawdopodobnie skrzynia już wcześniej dawała objawy ale nie były one aż tak wyraźne. Pytanie, czy jak dam auto do innego mechanika to po rozebraniu będzie wiadomo co zwalił czy teraz będzie o to ciężko, czy trzeba będzie rozbierać nawet skrzynię żeby coś udowodnić?
  • Poziom 32  
    Zależy od mechanika, co do jego wypowiedzi to skoro podjął się naprawy to jego obowiązkiem jest sprawdzenie przed montażem zakresu naprawy i ocenę zużycia elementów, nie poinformował złożył to ma problem , ma naprawić i tyle. Rzeczoznawca i rzecznik praw konsumenta się kłania.