Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Seat Leon II 2009rok 1.9 TDI - Nie działajacy spryskiwacz tylnej szyby.

Dżobson 22 Jun 2018 20:14 1890 2
 • #1
  Dżobson
  Level 4  
  Mam taki problem, ponieważ poprzedni właściciel mojego auta postanowił usunąć z niego tylną wycieraczkę, a ja chcę ją znowu zamontować. Nie mogę jednak uruchomić pompki od tylnego spryskiwacza, myślałem , że wyjęty jest bezpiecznik, ale sprawdziłem wszystkie wolne gniazda i nic, może został odpięty kabel zasilający od pompki. Prosiłbym o wstawienie schematy bezpieczników do tego auta, szukałem go i znalazłem informację że od pompki jest bezpiecznik na pozycji F27, ale ja w tym gnieździe mam bezpiecznik 50A, to chyba za dużo do pompki. Chciałbym też dowiedzieć się gdzie w tym aucie jest pompka od tylnego spryskiwacza, i którędy mogę się do niej dostać. Z góry dziękuję za pomoc.
 • #2
  Jarzabek666
  Level 38  
  Jak działa przednia to nie szukaj bezpiecznika, pompka jest jedna ale dwu funkcyjna, zmiana funkcji w pompce jest realizowane poprzez zmianę biegunów na silniku. Skoro działa przód to znaczy ze manetka czy bordnetz nie zmienia biegunów albo pompka działa a nie skojarzyłes
  że to z przodu a jest urwany załamany gdzieś przewód wodny między właśnie przodem a tyłem.
 • #3
  Dżobson
  Level 4  
  Raczej nie przewód, ponieważ mam akurat pusty zbiornik od płynu, więc słyszę tylko dźwięk pompki. Jak włączam przedni to działa, a tylny nic. To raczej nie awaria. Ktoś celowo usunął tylną wycieraczkę, więc musiał zrobić coś żeby i płyn do spryskiwaczy nie lał się do bagażnika gdyby przez pomyłkę włączył tylny spryskiwacz.