logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Zwarcie renault grand espace 4

Kruszewski2 23 Cze 2018 13:24 5634 6
REKLAMA
  • #1 17292023
    Kruszewski2
    Poziom 6  
    Posty: 9
    Witam. Posiadam renault grand epsace 4 3.0 dci i od pewnego czasu auto nie chce odpalic. Jak wl zaplon to pali sie kontrolka na czerwono i pisze stop.podejrzewam ze robi gdzies zwarcie prosze o pomoc . Z góry dziękuje Zwarcie renault grand espace 41529753018...259224.jpg (2.5 MB)Musisz być zalogowany, aby pobrać ten załącznik.
  • REKLAMA
  • #2 17292039
    coperfild
    Poziom 35  
    Posty: 2757
    Pomógł: 291
    Ocena: 1694
    Coś z immobilajzerem , może z kartą.
  • REKLAMA
  • #3 17292050
    Kruszewski2
    Poziom 6  
    Posty: 9
    A co dokladnie moze byc z immobilajzerem? Trzeba go rozkodowac?
  • #4 17292057
    coperfild
    Poziom 35  
    Posty: 2757
    Pomógł: 291
    Ocena: 1694
    Najczęściej to wina karty, może coś w niej nie łączy np cewka. Jest druga karta?
  • REKLAMA
  • #5 17292070
    Kruszewski2
    Poziom 6  
    Posty: 9
    Nie drugiej karty nie posiadam
  • REKLAMA
  • #6 17293875
    genek1000
    Poziom 35  
    Posty: 2292
    Pomógł: 289
    Ocena: 1055
    coperfild napisał:
    Najczęściej to wina karty, może coś w niej nie łączy np cewka. Jest druga karta?

    Gdyby to była karta to zapłon by się nie właczył .
    Świecąca na stałe dioda IMO sygnalizuje problem z " dogadaniem się " pomiędzy sterownikiem silnika a sterownikiem kabiny (UCH) - brak zasilania tego pierwszego lub uszkodzona linia CAN
  • #7 17294025
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13069
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5131
    genek1000 napisał:
    Gdyby to była karta to zapłon by się nie właczył .

    Aż sam poszedłem do Lagunki sprawdzić na pustej karcie bo miałem napisać, ze się mylisz :D
    Dokładnie, miganie to nieodebrana karta, świecenie ciągłe to brak dogadania się ECM i UCH.
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik Renault Grand Espace 4 3.0 dCi zgłasza problem z uruchomieniem pojazdu, który nie odpala, a kontrolka "stop" świeci na czerwono. W odpowiedziach zasugerowano, że problem może być związany z immobilizerem, a szczególnie z kartą, która może mieć uszkodzenia lub problemy z łącznością. Wskazano również, że stałe świecenie diody immobilizera może oznaczać brak komunikacji między sterownikiem silnika a sterownikiem kabiny (UCH), co może być spowodowane brakiem zasilania lub uszkodzoną linią CAN.
REKLAMA