Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet do internetu i nawigacji do 1000 zł

02 Lip 2018 17:19 591 1
  • Poziom 12  
    Witam.
    Szukam tabletu głównie do przeglądania internetu, fb, poczty i ewentualnie do nawigowania.
    Jako, że ma to być sprzęt dodatkowy, taki w razie W, to nie chciałbym wydawać nie wiadomo jakich pieniędzy.
    Założyłem kwotę 500-1000zł.
    Nie potrzebny mi też 10" ekran. Wolę, żeby był to poręczny sprzęt. Celuję raczej w 8", max 9,7", ewentualnie 7", ale to już prawie telefon.
    Nie wiem, ale zafiksowałem się na punkcie Samsunga, może ze względu na ich flagowce smartfonowe, których używam.
    Najbliżej jestem zakupy SM-T713, ale przekracza on moją maksymalną kwotę, nieznacznie, ale jednak.
    Nie zależy mi na LTE. Mam w swoim abonamencie "nielimitowany internet", z którego wykorzystuję 20%, więc resztę mogę udostępnić tabletowi po wifi.

I teraz pytania.
    Na jakich producentów warto zwracać uwagę, a jakich omijać szerokim łukiem?
    Macie jakieś przetestowane sprzęty godne polecenia?
    Nawet myślałem czy by nie uruchomić mojego starego SGS3, ale jednak mimo twardego resetu dość mocno się tnie, nie reaguje tak, jakbym chciał.

Z założeń jeszcze zakładałem minimum 2 GB RAM, ale zupełnie nie wiem jak pracują takie sprzęty. Może 1,5 GB wystarczy? Jak to wygląda w Waszych doświadczeniach?
    Nie chciałbym też kupować byle czego, żeby za chwilę okazało się, że nie spełnia moich oczekiwań i muszę wymienić, tracąc część kasy.
    A może jakiś lepszy, ale powystawowy? Warto kupować powystawowe tablety? jakaś jedna czy dwie ryski na obudowie mnie nie odstraszają, byle by ekran działał jak należy, a tablet nie był spowolniony przez działanie 18h/dobę przez ostatni rok, a bateria już ledwo zipała.
    A może czas nie wpływa aż tak źle na tablety i można kupić coś z górnej półki, ale używane?

Bardzo dziękuję za podpowiedzi!
  • Poziom 39  
    Lenovo Tab4 8 cali? Myślę że fajny tab, z Nougatem, ma 2GB RAM i 16GB pamięci wbudowanej. Do dostania za nie całe 500zł. Sam używam dosyć intensywnie dwóch tabletów od Lenovo ponad 2 lata i nic się z nimi nie dzieje.