Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polaroid 10.1 Tablet - Wyrwany kabelek, biały ekran

zlyziemniak 21 Jul 2018 20:56 462 7
    zlyziemniak
    Level 6  
    Witam , dostałem nie działający tablet od kolegi. Po uruchomieniu ciągle wyświetla się biały ekran, oraz piszczy element który zaznaczyłem na zdjęciu. Dodatkowo widoczny jest urwany kabelek, pomyślałem że może ktoś będzie wiedział gdzie go przylutować, lub co zrobić aby zaczął działać. Polaroid 10.1 Tablet - Wyrwany kabelek, biały ekran
  • Helpful post
    Ture11
    Level 38  
    Kabelek jest od głośnika, nie ma wpływu na to, co się u Ciebie dzieje. Piszczenie cewki w przetwornicy to znak zwarcia w układzie. Pokaż proszę lepsze zdjęcie elementu pierwszego po prawej od tego, który zaznaczyłeś na czerwono - wydaje mi się, że może on mieć dziurkę... Lepsze zdjęcie to znaczy zdjęcie pod kątem, w lepszym świetle...
    zlyziemniak
    Level 6  
    Dodaje lepsze zdjęcie , dużo lepsze nie będzie ale ciut więcej widać. Przyjrzałem się i ja tam dziurki nigdzie nie widzę, no ale fachowcem nie jestem. Dodam jeszcze tylko ze ta cewka się strasznie nagrzewa. A co do kabelka , to znaczy że nie ma tu głośnika? bo żadnego magnesu nie widzę.
    Polaroid 10.1 Tablet - Wyrwany kabelek, biały ekran
  • Helpful post
    Ture11
    Level 38  
    Głośnik to to takie czarne, obłe co leży na górze zdjęcia w pierwszej wiadomości.
    Dziurki w układzie faktycznie nie ma. Nagrzewanie i piszczenie dławika to objawy zwarcia. Może odłącz taśmę od ekranu i sprawdź, czy pisk ustanie - tak czy inaczej, mam wrażenie, że masz uszkodzony kontroler LCD.

Dodano po 30 [sekundy]:

Ew. taśma od LCD wygląda na nie wsuniętą do końca, ale nie jestem pewien.
    nutergsm
    Moderator of GSM
    Pewnie któryś tranzystor w okolicach tej cewki ma zwarcie. Sprawdź czy się któryś nie nagrzewa.
    Proponował bym oddać tablet do serwisu skoro nie wiesz gdzie przylutować przewody od głośniczka.
    zlyziemniak
    Level 6  
    Po odpięciu i podłączeniu taśmy nadal piszczy, do tego zauważyłem że nagrzewają się jeszcze 2 czarne elementy widoczne na zdjęciu pod piszczącą cewka. Co to może oznaczać czy da się to jakoś ratować , tylko proszę bez porad typu oddaj do serwisu nic nie warty tablet...
    nutergsm
    Moderator of GSM
    To czarne pod cewką to są tranzystory. Trzeba wylutować i sprawdzić czy są sprawne, jeżeli nie wymienić na nowe.
    zlyziemniak wrote:
    tylko proszę bez porad typu oddaj do serwisu nic nie warty tablet...

Skoro nie wiesz gdzie przylutować kabelki do głośniczka, to ciekawe jak sobie poradzisz z wylutowaniem i sprawdzeniem tranzystorów?
    Dlatego proponowałem oddać tablet do serwisu.