Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zbyt krótkie węże od zmywarki - Whirlpool WFO 3C23 6 X

Punchline 03 Sie 2018 13:47 258 6
  • #1 03 Sie 2018 13:47
    Punchline
    Poziom 2  

Witam. Dziś zakupiłem zmywarkę ponieważ stara padła. Chciałem podłączyć ją identycznie jak stara, ale okazało się, że węże są kilkanaście cm zbyt krótkie. Co dokupić, by to jakoś wszystko zamontować?
    Zbyt krótkie węże od zmywarki - Whirlpool WFO 3C23 6 X

0 6
  • #2 03 Sie 2018 13:59
    nomudrek
    Poziom 27  

Najlepiej będzie po prostu zmierzyć ile mają oryginalne węże plus dodać to ile brakuje oraz mały zapas. Ja parę lat temu przy ustawieniu pralki też wymieniłem wąż od wody na dłuższy i nie miałem później problemu by poprowadzić go jak mi pasuje, dodałem też specjalny zawór odcinający wodę od pralki aby nie latać do kuchni zamykać wodę w razie potrzeby.

0
  • #3 03 Sie 2018 14:03
    Punchline
    Poziom 2  

nomudrek napisał:
    Najlepiej będzie po prostu zmierzyć ile mają oryginalne węże plus dodać to ile brakuje oraz mały zapas. Ja parę lat temu przy ustawieniu pralki też wymieniłem wąż od wody na dłuższy i nie miałem później problemu by poprowadzić go jak mi pasuje, dodałem też specjalny zawór odcinający wodę od pralki aby nie latać do kuchni zamykać wodę w razie potrzeby.

Czy jeśli wymienię węże to stracę gwarancję ?

0
  • #4 03 Sie 2018 14:06
    mariuszp19
    Poziom 32  

Punchline napisał:
    Czy jeśli wymienię węże to stracę gwarancję ?

Nie, nie tracisz gwarancji.

0
  • #5 03 Sie 2018 14:09
    Punchline
    Poziom 2  

Czyli wymiana węży na dłuższe to jedyne rozwiązanie ? Nie ma sensu bawić się w przedłużanie o te kilkanaście cm ?

0
  • #6 03 Sie 2018 14:11
    mariuszp19
    Poziom 32  

Zamiast węża możesz przedłużyć tą rurkę, która jest wkręcona w kolanko.

0
  • #7 03 Sie 2018 14:16
    Punchline
    Poziom 2  

mariuszp19 napisał:
    Zamiast węża możesz przedłużyć tą rurkę, która jest wkręcona w kolanko.

Co musiałbym dokupić ? Przyznam że jestem zielony w tych tematach. Czy odpływ też mógłbym jakoś przedluzyc czy trzeba nowy waz w tym wypadku ? A może podłączyć odpływ jakoś pod syfon Zbyt krótkie węże od zmywarki - Whirlpool WFO 3C23 6 X Tylko proszę Łopato logicznie bo naprawdę słabo się znam

0